رژیم ایران برای پاسخگویی به حضور ناوگان آمریکاست که می خواهد با چین و روسیه رزمایش مشترک برگزار کند

فرانسه و چند کشور اروپایی دیگر نیز می کوشند جدا از ایالات متحده، امنیت آمد و شد کشتی های بازرگانی خود در خلیج فارس را تامین کنند

برخی کارشناسان امور سیاسی می گویند که اقدام ایران، روسیه و چین برای برگزاری رزمایشی در نزدیکی آب های خلیج فارس، نوعی پیام رسانی به ایالات متحده و کشورهای هم پیمان آن است که خود را قدرت برتر در خلیج فارس احساس نکنند و بدانند که چین و روسیه نیز می توانند وارد این بازی شوند.

به دنبال خرابکاری در شش نفتکش در حوزه خلیج فارس که به حکومت ایران نسبت داده شد، ایالات متحده در صدد برآمد یک نیروی دریایی برای حفاظت از آمد و شد امن کشتی ها در خلیج فارس برپا سازد که هنوز موفقیت چشمگیری نداشته، ولی به تدریج شکل می گیرد. ولی رژیم ایران می گوید که خلیج فارس به خود کشورهای منطقه قرار دارد و رژیم ایران به خوبی قادر به تامین امنیت آن می باشد و نیروهای خارجی باید آن حوزه را ترک گویند.

فرانسه و چند کشور اروپایی دیگر نیز می کوشند جدا از ایالات متحده، امنیت آمد و شد کشتی های بازرگانی خود در خلیج فارس را تامین کنند.

سپاهی حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی از برنامه ایران، چین و روسیه برای برگزاری رزمایش مشترک در آب های منطقه خبر داده است.

مساله حق حاکمیت در خلیج فارس همیشه مورد نزاع و رقابت کشورهای منطقه بوده است. ولی از هنگامی که حکومت اسلامی در ایران به روی کار آمده، می خواهد رهبری آن را به عهده بگیرد و موجب خروج رزمناوهای آمریکایی شود تا بهتر بتواند کشورهای حوزه جنوبی خلیج را مورد تهدید و فشار قرار دهد.

تصمیم به برگزاری رزمایش مشترک، به دنبال دیدار یک دریادار چنین ازتهران اعلام گردید.

رژیم ایران برای خنثی کردن برنامه ایالات متحده در مورد برپایی یک نیروی محافظ بین المللی، طرحی را با نام “طرح صلح هرمز” به همسایگان عرب خود ارائه کرد که هیچگونه استقبالی از آن به عمل نیامد.

ممالک عربی می گویند در حالی که خود رژیم ایران عامل همه خرابکاری ها در یک سال اخیر بوده، همکاری با آن رژیم برای حفظ امنیت خلیج فارس، همانند سپردن محافظت از دنبه به دست گربه است.

2 دیدگاه‌

 1. مجددأ میبینید که اینها میخواهند یک جنگ جهانی بین امریکا و روسیه و اروپا و چین را موجب شوند. آخوندها یک قرن است که برای این هدف سرمایه گذرای کرده اند.
  اینها در این چهل سال هر کاری که کرده یا نکرده اند برای نیل به این هدف بوده.

  چرا یک رژیم اسلامی باید برنامه اتمی کره شمالی را حمایت مالی کند؟
  چرا با ادعای اختلاف ایدئولوژیک با القاعده، تروریست‌های یازده سپتامبر همه از طریق ایران به افغانستان رفتند.
  چرا در اختلاف بین آذربایجان با ارمنستان طرف ارامنه را گرفتند؟
  چرا نازیهای آلمانی در ایران پناهندگی میگیرند؟
  چرا پایگاه هوایی در اختیار روسیه میگذارند؟
  و هزاران چرای دیگر.
  جواب هم فقط یکی است جرقه جنگ جهانی را زدن.
  اینها مشتی تبهکار پارانویید هستند که در آرزوی نابودی بشریت و قدرت جهانی هستند.

Comments are closed.