رژیم ایران به اخراج شخصیت ها و افرادی که به افشاگری کورونا پرداخته اند، همچنان ادامه می دهد

در ادامه اخراج گروهی و فردی  برخی افراد که به افشاگری آمار واقعی  کورونا در ایران پرداخته اند: وزارت بهداشت، دکتر عادلی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم را برکنار کرد.وی گفته بود حوزه علمیه صلاحیت دادن مدرک پزشکی ندارد

پیشتر نیز گزارش شده بود که وزیر بهداشت افرادی را که به افشاگری درباره ابعاد بیماری پرداخته اند، از کار برکنار می سازد

از جمله  قدرت اخوان اکبری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، که  به علت حمایت از رییس یکی از بیمارستان‌‌های اردبیل که آمار رسمی درباره تعداد مبتلایان به کرونا در ایران را زیر سوال برده بود برکنار شد.

خبرگزاری برنا در این باره نوشته  برکناری اخوان اکبری به حمایت او از موضع اسماعیل فرزانه، رئیس بیمارستان “امام خمینی” همچنین جمعی از پرستاران و کادر درمانی یک بیمارستان در تهران که به افشای آمار واقعی کورونا پرداخته بودند .

کارگران از بی اعتنایی و بی توجهی دولت روحانی به آنان  و خانواده هایشان به تنگ آمده اند ودر نامه ای به روحانی نوشته اند:  به لطف شما فقیر و بیچاره تر شده‌ایم و قدرت خرید اقلام بهداشتی را نداریم، همه اقلام گران شده، کارگران را در زمانه بحران کرونا دریابید!

در این نامه امده که  بیمه بیکاری دوران کرونا “رانندگان، کارگران ساختمانی، دستفروشان، بسیاری از بیکاران و کسانی را که دارای مشاغل حاشیه‌ای هستند پوشش نمی‌دهد”، آقای روحانی “نمی‌توان خانه‌نشینی را تبلیغ کرد اما فقرا را در نظر نداشت”.

آنان در ادامه نوشته اند: «قبل از شیوع بیماری کرونا، دستکش لاتکس بسته‌ای ۳۵ هزار تومان در داروخانه‌ها توزیع می‌شد، اکنون ۱۰۰ هزار تومان شده است».