رژیم ایران به افراد بیگناهی که به جرم کشتن “دانشمندان اتمی” مجازات شده بودند، غرامت مالی پرداخت

یک نماینده محلس فاش ساخت که رژیم پس از آن که بیگناهی کسانی که به کشتن افراد موسوم به “دانشمندان اتمی” متهم شده و به زندان افتاده بودند، چهار میلیارد تومان غرامت پرداخته است.

محمود صادقی، نماینده مجلس از پرداخت غرامت توسط  وزارت اطلاعات به ۵۳ نفر افرادی خبر داد که در رابطه با پرونده  ترور افراد موسوم به “دانشمندان هسته‌ای” بازداشت و زندانی شدند و حتی برخی از آن ها به مجازات اعدام محکوم گردیدند، ولی رژیم ناگهان به بی‌گناهی آنان پی برد. صادفی در توئیت خود نوشت: محمود علوی، وزیر اطلاعات در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته است که  ۴ میلیارد تومان بابت جبران خسارت به این افراد پرداخت شده است.

به گفته کارشناسان خبری پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای ایران از یک ماه پیش  و در پی پخش یک مستند تلویزیونی از شبکه بی‌بی‌سی فارسی آغاز شد در این مستند مازیار ابراهیمی که ۷ سال پیش  در یک برنامه تلویزیون حکومتی ایران اعتراف کرد ه بود با همکاری دستگاه‌های امنیتی اسرائیل، در ترور این افراد مشارکت داشته است، اما اکنون می گوید  که همه این اعترافات و اتهامات به علت شکنجه‌اش توسط ماموران وزارت اطلاعات حکومت ایران بوده است ..

محمود صادقی گفت: وزیر اطلاعات در جلسه کمیسیون امنیت ملی  درباره اعتراف‌گیری از متهمان با شکنجه، توضیح روشنی نداده ولی گفته است که از طریق آموزش و بازرسی و نظارت دقیق‌تر رویه‌ها اصلاح شده و با برخی از مأموران خاطی برخورد شده است.

مازیار ابراهیمی پیش از این در مصاحبه با رادیو فردا گفته است که در جریان شکنجه‌ و شلاق‌خوردن، پای او شکسته است.

وزیر اطلاعات حکومت  ایران در این جلسه گفته بود که که مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان برای جبران خسارت به مازیار ابراهیمی پرداخت شده است.

صادقی افزود:  توضیحات وزیر اطلاعات دولت روحانی  درباره جبران کامل خسارات مادی، روحی و حیثیتی مازیار ابراهیمی و قرارداد او با صداوسیما قانع‌کننده نبوده است.