رژیم ایران به امیرنشین های ثروتمند و توانای عرب، در اقدام نمایشی، پیشنهاد اعطای کمک پزشکی می کند

حکومت ایران ادعا کرد به آن درجه از پیشرفت علمی و تکنولوژی رسیده است که قادر است کمک های درمانی مقابله با کورونا را  به مقدار زیاد به پنج کشور عرب‌ زبان ارسال دارد.

سعید نمکی وزیر بهداشت ایران در گفت وگو با همتایان منطقه‌ای خود درباره کمک‌های فنی و تخصصی مبارزه با کورونا گفته که حکومت  آماده است که کمک های خود را با پنج کشور عرب زبان دوست و همسایه و غیر همسایه شامل یمن، قطر، امارات، کویت و عمان ارسال کند.

این پیشنهاد خطاب به کشورهای عرب در حالی اعلام گردید که امارات عربی متحده،  در این هفته به یاری فلسطینیان آمد و یک هواپیمای بزرگ باری را با تجهیزات کامل پزشکی و درمانی مقابله با کورونا برای  فلسطینیان اسرائیل فرستاد اما حکومت ایران پرواز مستقیم به اسرائیل را به هدف کمک رسانی به فلسطینیان محکوم دانست .

آگاهان می گویند که هیچ یک از امیر نشین های عرب به این گونه تجهیزات پزشکی رژیم ایران نیاز ندارد. زیرا این تجهیزات نه تنها مطمئن نیست و بر حسب استانداردها جهانی تهیه نشده، بلکه امیرنشین با امکانات مالی خود، توانسته و می توانند بهترین نوع تجهیزات درمانی و پزشکی را از پیشرفته ترین کارخانه های جهان خریداری کنند.

نمکی درحالی این پیشنهاد را به امیرنشین ها ارائه می دهد  که دکتر محمودرضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه،  از نبود امکانات پزشکی و درمانی در این استان گله کرده و گفت: وضعیت کرمانشاه بحرانی است؛ مواد ضد عفونی و تجهیزات لازم پزشکی را نداریم .مردم قدرت خرید مواد ضد عفونی برای مبارزه با ویروس را ندارند. از خیرین و  دولت می خواهم که  به داد این مردم برسند.

ابوذر کوثری معاون استاندار سیستان و بلوچستان، نیز گفت: « زیرساخت‌های پزشکی و درمانی این منطقه نسبت به بسیاری از مناطق دیگر کشور ضعیف‌تر است و شرایط حوزه جنوب سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت خوبی نیست.رشد کورونا در این استان صعودی و به وضعیت قرمز نزدیک شده است.