رژیم ایران به تحریک عوامل ستیز خو ادامه می دهد، ولی کشورهای عرب از فلسطینی ها خسته شده اند

گروه های وابسته به حکومت اسلامی ایران در کشورهای منطقه، همچنان به تهدیدهای خود علیه امارات عربی متحده، به خاطر به رسمیت شناختن اسرائیل ادامه می دهند و اخطار می کنند که به تلاش برای خنثی کردن آن ادامه خواهند داد.

فرماندهان سپاه پاسداران نیز امروز (پنجشنبه) گفتند که در مواضعی که نسبت به رویدادهای منطقه اتخاذ می کنند، هدفشان دفاع از منافع ملت ها می باشد. رژیم ایران خواهان برانداختن رژیم های کنونی در کشورهای عرب، یکی از هدف های اعلام شده رژیم ایران است که همیشه به فلسطینیان توصیه می کند که از صلح با اسرائیل دوری جویند و به ستیز و عملیات تروریستی ادامه دهند. رژیم ایران اینگونه رفتارها را “مقاومت” توصیف می کند.

دو گروه تروریستی حماس و جهاد اسلامی فلسطین که از کمک های مالی و تسلیحاتی حکومت ایران تغذیه می شوند، با انتشار بیانیه هایی اعلام داشتند که به عملیات مقاومت، برای خنثی کردن آن چه که “توطئه رژیم صهیونیستی و سازشکاران عرب” نامیدند، ادامه خواهند داد.

آشنایان امور می گویند که رژیم ایران در حالی می کوشد آتش مخالفت را شعله ور سازد که واکنش بسیاری از کشورهای عرب نسبت به گام امارات در برقراری روابط با اسرائیل، واکنش های مثبت نشان داده و حتی آن را شادباش گفته اند.

زیاد النخاله سرکرده جهاد اسلامی و همچنین اسماعیل هنیه سرکرده حماس در سخنان خود گفته اند که اقدام امارات، یک رفتار سازشکارانه بوده و مایه ننگ است.

منشه امیر در مصاحبه ای که امروز (پنجشنبه) در سامانه خبری کیهان لندن انتشار یافت، در پاسخ به پرسش های احمد رافت، از جمله گفت: همکاری های اسرائیل با امارات، می تواند برای هر دو کشور در زمینه های بسیار مفید و موثر باشد و گام دیگری در راه برقرار امنیت و ثبات، و دوری از تنش و درگیری های جنگی می باشد.

گروه های فلسطینی می گویند که امارات عربی متحده با شناسایی اسرائیل، حقوق فلسطینیان را پایمال ساخته است. منشه امیر در این زمینه گفت: امارات، دولت نتانیاهو را ناچار ساخت برنامه الحاق بخشی از کرانه باختری را راکد گذارد و هر اندازه مناسبات اسرائیل با کشورهای عرب دوستانه تر شود، می تواند برای فلسطینی ها نیز سودمند باشد.

منشه امیر گفت که در واقع، اکنون چند سال است که کشورهای عرب از فلسطینی ها و حمایت از آنان فاصله می گیرند. او در توضیح خود گفت: اعراب از ادامه گرایش گروه های فلسطینی به عملیات تروریستی و همچنین همکاری با حکومت شیعه ایران که خواهان برانداختن رژیم های اهل تسنن می باشد، ناخرسند هستند. علاوه بر این، کشورهای عرب با مسائل داخلی خود و بیماری کورونا و پایین آمدن اهمیت نفت در بازار جهانی روبرو می باشد و ترجیح می دهند به تلاش برای حل مشکلات خود و تامین منافع کشور خویش بپردازند.

در ادامه مخالفت گروه های وابسته به رژیم ایران نسبت به اقدام امارات، فردی با نام هادی العامری، سرکرده گروه بدر در عراق که به حکومت اسلامی ایران وابسته است، گفت که گروه او علیه اقدام امارات قد علم کرده و به حمایت از آن چه که “حقوق مردم مظلوم فلسطین” نامید ایستادگی خواهد کرد.

منشه امیر گفت: در همان حال که رژیم ایران گروه های وابسته به خود را برای مخالفت با امارات تحریک می کند، واکنش خودش نسبتا ملایم بوده و حتی سفیر خود را از ابوظبی فرا نخوانده است.