رژیم ایران به سکوت در برابر سر بریدن دو زن مسیحی در فرانسه ادامه می دهد، ولی نصرالله آن را نکوهش کرد

در همان حال که علی خامنه ای و دیگر روحانیون وابسته به رژیم به سکوت نسبت به سربریدن دو زن مسیحی در کلیسای بزرگ شهر نیس توسط یک پناهجوی مسلمان تعصب گرا ادامه می دهند، آخوند حسن نصرالله سرکرده گروه تروریستی حزب الله لبنان، در یک واکنش کوتاه، این جنایت را محکوم دانست.

سران حکومت ایران پیشتر گفته بودند که نشان دادن کاریکاتور حضرت رسول اکرم به دانش آموزان دبیرستانی حومه پاریس، هنگام بحث درباره ابعاد آزادی بیان، اهانت است، ولی به جدا کردن سر این دبیر به دست یک جوان هیجده ساله پناهجوی مسلمان، هیچ اشاره ای نکردند.

اکنون نصرالله می گوید که جنایت در شهر نیس مکروه است و نباید به حساب اسلام نوشته شود.

او گفت که نباید با چنین رفتاری، چهره ای نادرست از اسلام به جهانیان عرضه کرد.

این نخستین بار است که نصرالله چنین جنایاتی را که به نام اسلام صورت می گیرد محکوم می داند.

ولی آگاهان امور لبنان می گویند که این واکنش نصرالله، نشان دیگری از ذلت و خفتی است که این گروه تروریستی وابسته به رژیم ایران، در کشور لبنان به آن مبتلا شده است.

یک سوم از مردم لبنان مسیحیان مارونی هستند و مقام ریاست جمهوری لبنان نیز به مارونی ها اختصاص دارد و در ماه های اخیر تظاهرات گسترده ای در لبنان علیه بحران اقتصادی و فساد مالی مقامات حکومتی رخ داده که در چارچوب آن، حزب الله نیز مورد نکوهش قرار گرفته و تظاهرکنندگان خواهان قطع عملیات تروریستی آن در منطقه و جهان شده اند.

آشنایان امور لبنان، همچنین این واقعیت را که نصرالله به انتصاب دوباره سعد حریری به نخست وزیری مخالفتی نکرد، و مانع آغاز مذاکرات فنی بین اسرائیل و لبنان برای مشخص ساختن خط مرزهای دریایی روی نیاورد، نشان های دیگری از تضعیف موقعیت این سازمان وابسته به رژیم ایران در داخل لبنان و در منطقه و جهان می باشد.