رژیم ایران تلاش های قبلی خود برای ربودن نفتکش انگلیسی را نادرست خواند، ولی خامنه ای دوباره تهدید می کند

در همان حال که دولت بریتانیا به بیشترین تلاش خود دست زده تا کشاکش مربوط به توقیف نفتکش گریس وان در تنگه جبل الطارق پایان دهد، علی خامنه ای امروز (سه شنبه) دوباره با سخنان بسیار گزنده تهدید کرد که حکومت اسلامی ایران، به خاطر این رفتار بریتانیا به سختی از آن کشور انتقام خواهد گرفت.

علی خامنه ای در سخنان امروز خود، اقدام بریتانیا را “دزدی دریایی” نامید و از بریتانیا به عنوان “دولت خبیث انگلیس” نام برد.

آگاهان می گویند که این سخنان خامنه ای، تلاش دولت لندن را برای نوعی کنار آمدن با رژیم ایران خنثی می کند و قضیه را دشوارتر می سازد.

در گزارش های تائید نشده امروز آمده بود که سپاه پاسداران قصد داشته یک نفتکش متعلق به امارات عربی متحده را برباید. ولی هنوز درباره جزئیات این موضوع خبر موثقی در دست نیست.

پیشتر نیز گزارش رسید که سه فروند از قایق های تندرو سپاه پاسداران قصد ربودن یک نفتکش بریتانیایی را در آب های خلیج فارس داشتند. ولی یک رزمناو انگلیسی به سوی قایق ها خمپاره هشدار دهنده شلیک شد و آن ها را فراری ساخت.

همچنین هفته پیش گفته شد که یک نفتکش دیگر بریتانیای در سواحل عربستان پناه گرفته و از بیم آن که مبادا توسط رژیم ایران ربوده شود، حاضر به عبور از تنگه هرمز نیست.

رژیم ایران هفته پیش خبر نزدیک شدن قایق های مسلح سپاه به نفتکش آنگلیسی را قویا تکذیب کرد و آن را تبلیغات غرض آلود مقامات بریتانیایی نامید – و این در حالی که سران حکومت و فرماندهان سپاه پاسداران، پیشتر بارها گفته بودند که از بریتانیا انتقام خواهند گرفت و امروز (سه شنبه) همین تهدیدها دوباره از زبان خامنه ای شنیده می شود.

خامنه ای همچنین در رابطه با کاهش تعهدات رژیم جهان غرب را پررو خواند و بر ادامه سیاست عقب نشینی

از برجام تاکید گذارد.

وی در این باره گفت: حالا که ما شروع کردیم به کاهش دادن تعهدات، آنها می‌آیند جلو. خب پُرروها! شما که به یازده تعهدتان عمل نکردید؛ حالا ما تازه شروع کردیم به کم کردن تعهدات و این فرایند قطعاً ادامه پیدا خواهد کرد

یک دیدگاه

  1. تنها و تنها کشور اسرائیل به رهبری ناتان یاهوی دلاور است که ماهیت شیطانی این رژیم جبار جنایتکار اشغالگر ایران را می داند.
    ناتان یاهوی دلاور کماندوهای شجاع اسراییلی را چون رعد و برق بر جنایتکاران و سید گاسپاتین نازل و آنها را از صفحه روزگار محو کن تا اسراییل وایران و همه جهان قرار گیرند.

Comments are closed.