رژیم ایران خود به قلدری روی می آورد، ولی آمریکا را به سیاست استعماری قرن نوزدهم متهم می سازد


در همان حال که فرماندهان سپاه پاسداران و آخوندهای حکومتی در ایران، مرتبا از نابودی اسرائیل سخن می گویند و ارتش آمریکا را به شکست افتضاح آمیز تهدید می کنند، معاون آژانس انرژی اتمی ایران خروج ایالات متحده و بازگرداندن تحریم ها را با سیاست دوران استعماری در قرن نوزدهم یکسان دانسته و گفت: دوران دیپلماسی قایق های توپدار سپری شده است.

اشاره بهروز کمالوندی به دورانی بود که کشورهای استعماری با فرستادن کشتی های مجهز به توپخانه به سواحل سرزمین های آفریقایی، از مردم آن نقطه خواستار می شدند تسلیم گردند، وگرنه به توپ بسته خواهند شد.

معاون آژانس اتمی ایران این سخنان را در دیدار با معاون وزیر خارجه بریتانیا بیان داشت که در جریان اقامت در تهران، به دیدار او رفت و از رژیم ایران خواستار شد به تعهدات خود در چارچوب برجام پایبند باشد و از فتنه گری در حوزه خلیج فارس دست بردارد.

کمالوندی در پاسخ به این اظهارات آندرو موریسون معاون وزیر خارجه بریتانیا گفت: «آمریکایی ها باید از تحولات چند هفته گذشته آموخته باشند که سیاست های تخریبی آن ها، نه تنها نتیجه دلخواه نداده، بلکه به تشدید تنش نیز منجر شده است.

منظور این مقام حکومت اسلامی از واژه “تنش”، ایجاد انفجار در چهار نفتکش در نزدیکی بندر فجیره، به آتش کشیدن دو نفتکش در دریای عمان، و همچنین سرنگون کردن پهپاد اطلاعاتی ایالات متحده بود که به گفته آمریکائیان، همگی آن ها توسط رژیم ایران و سپاه پاسداران انجام گرفت.

حکومت ایران اعلام کرده است که سه هفته دیگر، به گام تازه ای در راه نادیده گرفتن تعهدات خود از برجام متوسل خواهد شد. معاون وزیر خارجه بریتانیا در واکنش به این تصمیم رژیم ایران، به حکومت توصیه کرد به اقدامی دست نزند که موجب بروز جنگ گردد.

2 دیدگاه‌

  1. تاریخ نشان داده است که فاشیسم هیچ زبانی بجز زبان زور را تمکین نمی کند، فاشیست های اسلامی اشغالگر ایران سفسطه گر ، دروغگو و بی شرم هستند. تنها مشت آهنین دهان بی ادب فاشیستهای اشغالگر را می تواند ببندد.

  2. برهمگان مبرهن است که رژیم فاسد وپوسیده جمهوری اسلامی ایران با چنگ اندازی براموال وداراییهای ملت ایران خودش را بیشتر از گذاشته خرابتر کرده است. باید بدانید که حداقل ۱۲میلیون نفر که سرشان را جمهوری اسلامی ایران کلاه گذاشته وبا ترفندهای مختلف ثروت وپولهای به امانت گذاشته آنها را درموسسات مالی وبرخی بانکها به یغما برده است وهیچیک مدعی نیستند که آمریکا پولشان را دزدیده است بلکه این حسن روحانی دروغگو ودله میدان با کمک صادق آملی لاریجانی وسایر شرکای دزدشان در سپاه پاسداران ووزارت اطلاعات تمامی پول مردم را بالا کشیده اند وآبرویی برای مسلمان ومسلمانی نگذاشته اند وبه خیال باطلشان مرتب آمریکا را ویااسراییل عزیز را محکوم میکنند.

Comments are closed.