رژیم ایران در اوج مشکلات مالی، یک منبر طلاسازی به ارزش ۳۰۰ هزار تومان به عراق به عراق اهدا کرد

برپا ساختن منبری از طلا در یکی از حسینیه های جدیدالتاسیس منطقه کاظمیه به نام حسینیه قصر الزهرا، با واکنش های زیادی در رسانه ها روبرو شد.

برخی کاربران ارزش این منبر طلا را حدود ۸۰۰ هزار دلار تخمین زده اند. در تصاویر منتشر شده باسم کربلایی مداح مشهور عراقی نیز روی این منبر در حال مداحی دیده می شود.

ساختن  این منبر طلای ساخت حکومت ایران با  واکنش برخی مقامات سیاسی و مذهبی عراق روبرو شده است. از جمله آنان مقتدی صدر است که  با معرفی این اقدام را دارای آثاری منفی علیه تشیع و مذهب دانسته و خواهان تعطیلی فوری این حسینیه تا ماه رمضان آینده و منع روحانی سخنران این برنامه شده است.

او به محض خبردار شدن از نصب یک منبر طلاکاری شده در حسینیه با انتشار بیانیه ای خواستار جمع شدن این منبر و توزیع پول فروش آن میان فقرا شد.

مقتدی صدر درادامه افزوده که  این امر جرمی فجیع علیه تشیع و مذهب است.

رهبر جریان صدر گفت که هرگونه تعلل در اجرای تصمیمات اتخاذ شده در این خصوص تعرض به حوزه علمیه محسوب می‌شود. او همچنین گفت که خطیبی که از این منبر بالا رفته و سخنرانی داشته هم برای مدت یک سال حق بالا رفتن از این منبر را ندارد وگرنه از دستور حوزه سرپیچی کرده است.

این حسینیه بدستور علی خامنه ای و سپاه قدس و توسط  آیت الله شیرازی، و شخصی به نام حاج نصیر الربیعی، به هدف  گسترش مراکز دینی و جمعی از مقلدان مرجع شیعه در کاظمین افتتاح شده است.

گفتنی است، این حسینیه  و این منبر طلا با پول مردم ایران ساخته شده و توسط حکومت ایران به عراق آورده شده است.این حسینیه   مجهز به امکانات روز و دارای بخش های مختلفی چون نمازخانه، سالن برگزاری مراسم، محل اسکان و اطعام زائرین و نیز استودیوی تصویر می باشد.

شایان گفتن است که شخصی به نام حاج نصیر الربیعی مسئول حسینیه الزهرا و مدیریت شبکه ماهواره ای شعائر را به عهده دارد که با پشتیبانی دفتر خامنه ای  و آخوند شیرازی ،همراه است و  کار این شبکه ماهواره ای اشاعه آیین و تعلیمات شیعه است .

بر اساس خبرهای  دریافتی شفقنا ، این حسینیه امروز توسط طرفداران سید مقتدی صدر بسته شد.

حکومت ایران بارها از طریق ساخت و ساز اماکن مذهبی و مزیین کردن آنان به طلا و نقره و فرش های بسیار نفیس و گران ایران پول و سرمایه مردم نیازمند این کشور  را به عراق و سوریه و لبنان و یمن ارسال می کند .

کاربری در این باره نوشته است: در حکومتی که مردمش کلیه می فروشند و کودکان خود را به فروش میگذارند ، در حکومتی که مردمانش در گورستان و فاضلاب می خوابند ، منبر طلا می سازند و به کشورهای دیگر می فرستند.