رژیم ایران دوباره هرگونه تماس و مذاکره با ایالات متحده را نادرست خواند

خامنه ای هرگونه گفتگو با ایالات متحده را “سم مضاعف” خوانده بود و اکنون سخنگوی وزارت خارجه تاکید می کند که هیچ مذاکره ای بین دو کشور، در هیچ سطحی جریان ندارد

در واکنش به گزارش های در مورد تماس بین نمایندگان ایران و ایالات متحده، در سطوح مختلف، در چند کشور دیگر، سخنگوی وزارت خارجه ایران یک بار دیگر ادعا کرد که هیچگونه تماس و گفتگویی انجام نگرفته و گزارش های انتشار یافته، پایه و اساسی ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه حکومت در این راستا به اختصار گفت:  ایران هیچ مذاکره‌ای با مقامات آمریکا در هیچ سطحی ندارد.

این سخنان عباس موسوی، در ضمن در واکنش به گزارشی بود که به موجب آن، ایالات متحده از طریق روسیه به رژیم ایران اطلاع داده که حاضر است گفتگوهایی را در سطح وزیران خارجه دو کشور، انجام دهد تا بتوان از شدت بحران کاست و از وقوع جنگ جلوگیری کرد.

خامنه ای هرگونه گفتگو با ایالات متحده را “سم مضاعف” خوانده بود و اکنون سخنگوی وزارت خارجه تاکید می کند که هیچ مذاکره ای بین دو کشور، در هیچ سطحی جریان ندارد.

رادیو پیام اسرائیل  پیشتر گزارش داده بود که اخیرا دیدار بسیار محرمانه ای بین نمایندگان حکومت اسلامی ایران و ایالات متحده در خاک عراق صورت گرفته که در آن پیرامون مسائل مورد اختلاف دو کشور رایزنی شده است. از پیامد گفتگوها هنوز خبری در دست نیست. ولی سخنگوی وزارت خارجه ایران، در واکنش خود، عملا این گزارش را تکذیب می کند.

جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته چند مذاکره پنهانی با دولت امریکا داشته اما هر بار به فاصله کوتاهی، موضوع لو رفته و آشکار شده است. مذاکرات مک فارلین، مشاور امنیت ملی امریکا در تهران برای معاوضه گروگان‌های امریکایی با اسلحه برای ایران در زمان جنگ با عراق ،دوره ریاست جمهوری رونالد ریگان و زمان حیات خمینی مذاکرات غیر مستقیم بر سر گروگان‌های امریکایی در لبنان با میانجی‎گری سازمان ملل متحد ،در اوایل دوره رهبری علی خامنه‌‌ای و ریاست جمهوری،جورج بوش، پدر، مذاکرات محدود پنهانی میان نمایندگانی از ایران و امریکا در قبرس ،دوره ریاست جمهوری جورج بوش پسرو سال‌ها پس از آن، مذاکرات محرمانه معاونان وزارت امور خارجه ایران و امریکا در عمان در دوره باراک اوباما، هریک به شکلی بدون توافق مشترک طرفین برای علنی شدن، به بیرون درز کرده‌اند.

2 دیدگاه‌

  1. شخص سید علی خامنه ای و رژیم دزد ودروغگو وفاسد و مافیای مذهبی جمهوری اسلامی ایران
    “سم مضاعف”است ونه (مذاکره با آمریکا وتعامل سالم با کل مردم دنیا). اذیت وتهدید اسراییل ومردمان آن (سم مضاعف) است ونه تعامل معمولی.

Comments are closed.