رژیم ایران “روز جهانی قدس” به راه می اندازد، ولی اتحادیه عرب، فتنه گری های آن را محکوم می کند

در همان روز که حکومت ایران به امید رخنه یابی به جهان عربی و اسلامی، نمایشی به نام “روز جهانی قدس” برپا می سازد، اتحادیه عرب با انتشار بیانیه ای از دخالت‌های تروریستی حکومت ایران، و تهدیدها آن علیه کشورهای منطقه خلیج فارس توسط نیروهای نیابتی خود در منطقه  ابراز نگرانی کرد و گفت: جمهوری اسلامی عامل تهدید کننده‌ای برای بره زدن ثبات و امنیت در خلیج فارس  است.

دبیرخانه اتحادیه عرب با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم کردن دوباره دخالت‌های مستقیم یا توسط گروههای تروریستی تحت حمایت حکومت ایران در امور داخلی کشورهای عربی منطقه، تأکید کرد این دخالت‌ها، می تواند برای منطقه خطرناک باشد.

تاکید دوباره اتحادیه کشورهای عربی بر این موضع «در سایه ادامه رفتار خصمانه و عملکردهای تحریک‌آمیز تبلیغاتی از سوی ایران است که آخرین آنها، نمایش شماری از پرچم‌ها و تراکت‌های شبه‌نظامیان و جنبش‌های مسلح است که در ابعاد مالی و سیاسی، تحت‌الحمایه تهران هستند و در ظهور رسانه‌ای یک مسئول بلند پایه سپاه پاسداران، به نمایش درآمد».

دبیرخانه اتحادیه کشورهای عربی در بخشی از این بیانیه نوشته:  ضرورت دارد که  روابط حکومت ایران با کشورهای عربی بر مبنای احترام به اصول قوانین بین‌المللی از جمله روابط حسن همجواری، حاکمیت و استقلال کشورها باشد و از بکارگیری هر گونه تهدید  و یا زور توسط نیروهای نیابتی خود در منطقه خودداری کند.

اتحادیه عرب در ادامه بیانیه «لزوم دست‌برداشتن از اقدامات تحریک‌آمیز را گوشزد کرد که می‌تواند ضربات شدیدی بر اعتماد میان کشورها وارد ساخته و ثبات و امنیت منطقه را بویژه در مرحله کنونی، متزلزل سازد که دنیا با خطرناک‌ترین بحران عظیم انسانی، دست به گریبان است».