رژیم ایران قصد فرستادن ماهواره مخابراتی به فضا دارد، ولی این برنامه، ممکن است اقدام پوششی باشد

ماهواره جدید “ناهید یک” نام گرفته، ولی موعد دقیق پرتاب آن هنوز مشخصی نشده است

حکومت اسلامی ایران اعلام داشت که بزودی یک ماهواره مخابراتی را به فضا می فرستد و امیدوار است که این بار، تلاش حکومت با موفقیت روبرو شود. دو تلاش پیشین رژیم ایران در زمینه قرار دادن ماهواره مخابراتی در فضای خارجی، با شکست روبرو شد.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، به خبرنگاران گفت که ماهواره جدید “ناهید یک” نام گرفته، ولی موعد دقیق پرتاب آن هنوز مشخصی نشده است.

آذری جهرمی در توضیحات خود گفت: «کار تحقیقاتی پژوهشگاه فضایی در خصوص این ماهواره پایان یافته و تست‌های نهایی مربوطه نیز انجام شده است و احتمالا ظرف یکی دو هفته آینده ماهواره برای در مدار قرار گرفتن تحویل وزارت دفاع می‌شود.»

آذری جهرمی افزود: «ایرادات دو پرتاب قبل استخراج و برطرف شده است و امیدواریم که این ماهواره با موفقیت در مدار قرار بگیرد.»

بسیاری از کشورهای جهان، ماهواره های مخابراتی را که خود ساخته اند، توسط موشک هایی که کشورهای دیگر در آن تخصص دارند به فضا می فرستند، که بسیار ارزان تر و مطمئن تر است. ولی رژیم ایران اصرار می ورزد که پرتاب را نیز خود انجام دهد و از این رو ارزیابی می شود که هدف واقعی، نه قرار دادن ماهواره مخابراتی دور کره زمین، بلکه آزمایش موشک های بالستیک و قاره پیما زیر پوشش پرتاب ماهواره می باشد.

این اتهام تا کنون بارها توسط نخست وزیر اسرائیل و رئیس جمهوری ایالات متحده مطرح شده است. کشورهای جهان بارها خواهان توقف برنامه های موشکی رژیم شده اند و به ویژه آزمایش موشک های بالستیک و قاره پیما را بسیار خطرناک دانسته اند. ولی رژیم ایران اعلام می دارد که حاضر نیست برنامه های موشکی خود را متوقف سازد و ادعا می کند که به این قدرت، برای دفاع از خود نیاز دارد.

جوتان کوهن؛ نماینده موقت آمریکا در سازمان ملل نیز پیشتر در هشداری حکومت ایران  را به پرتاب سه موشک بالستیک در چند ماه گذشته متهم کرد.

وی گفت رژیم ایران در ماه های گذشته و در هفته های جاری  نیز به آزمایش و پرتاب موشک‌های بالستیک میان برد دست زده است. و از شورای امنیت خواست محدودیت‌های سخت‌گیرانه بین‌المللی را علیه برنامه موشکی حکومت ایران را از سر بگیرند و پیامدهای واقعی اقدامات این کشور را نشان دهند.

یک دیدگاه

  1. درودبر اسراییل،چرا امریکا و اسراییل که هدف واقعی آخوندها را میدانند ،دست روی دست گذاشته و منتظر نشسته اند؟؟!!آیا نمیدانند که اگر رژیم در هدف اول قصد تصرف خاورمیانه را داشته باشد در هدف بعدی قصد تصرف آمریکا واورپا و((( همه جهان))) را در سر دارد ،البته شاید در نگاه ساده لوحانه فکر کنیم آخوندها قدرت اجرا یاین اهداف را ندارند ولی همین الان عراق و افغانستان ویمن وبحرین و عربستان در نفوذ پنهان و شیشه مانند آخوندها میباشد ودر آمریکا ،نایاک وجاسوسهای آخوندها پراکنده اند ودر سایر نقاط دنیا هم چنین است،الان باید همه ** تمرکز دنیا باید روی نابودی رژیم آخوندی ایران از درون وبرون باشد**وهر هزینه ای هم داشته باشد آمریکا واسراییل ودست دردست همه کشورها ،باید “” اورژانسی”” این هزینه را برای نجات جهان بپردازند و هیچ کوتاهی در این زمینه پذیرفته اینده گان نخواهدبود،چون این افعی اگر سرش بریده نشود اژدهای جهان خوار میشود .جاوید اسراییل و پاینده ایران

Comments are closed.