رژیم ایران محمود عباس را فرا می خواند که او نیز به سازمان های تروریستی علیه اسرائیل بپیوندد

در پاسخ به این که چرا رژیم ایران، این چنین قاطعانه، سنگ دفاع از ترور فلسطینی ها را به سینه میزند، سامانه خبری تسنیم که بازتاب دهنده دیدگاه های سپاه پاسداران است، می نویسد: «مساله فلسطین مساله همه آزادگان جهان است». آگاهان یادآوری می کنند که با همین استدلال بود که دولت احمدی نژاد به حمایت از حکومت دیکتاتوری رابرت موگابه در زیمبابوه پرداخت تا بتواند از “همه آزادگان جهان”، دفاع کند. یعنی، رژیم ایران به موگابه پول داد که مردم کشور عقب مانده و مستضعف خود را با شدت بیشتری سرکوب کند.

ولی تسنیم در دنباله این گزارش تحلیلی خود، می خواهد به این نتیجه برسد که زیر شعار دفاع از ملت مستضعف فلسطین، باید همه سازمان های ترور عربی و اسلامی را به دور رژیم ایران گرد آورد.

تسنیم مینویسد: «از آنجا که مسئله فلسطین به ویژه مساله محور مقاومت منطقه است، پس دفاع از آن نیز ایجاب می کند که یک اتحاد جمعی توسط سازمان های مقاومت به وجود آید.

به عبارت دیگر، رژیم ایران خواهان آن است که همه گروه های تروریستی را که به اسامی مختلف علیه اسرائیل در منطقه عمل می کنند، به زیر پرچم خود در آورد.

رژیم در این تلاش، تا حدود زیادی به موفقیت دست یافته و شیوه رسیدن به این هدف، از طریق اعطای کمک های مالی و اسلحه فراوان بوده است.

تسنیم می نویسد که اکنون، پس از آن که محمود عباس با اسرائیل از در نزاع در آمده و اعلام داشته که همه قراردادهای همکاری با اسرائیل را باطل می کند، هنگام آن است که تغییر جهت داده و زیر چتر حمایت حکومت ایران قرار گیرد و موجب تقویت سازمان های ترور فلسطینی شود – و این در حالی که عباس و گروه فتح، همچنان بر این باورند که عملیات تروریستی آن ها را به هدف نزدیک نمی کند و رسیدن به مرحله اجرای آرمان های فلسطینی، از طریق مبارزه مسلحانه با اسرائیل تامین نمی شود.

تسنیم نوشت: همه سازمان های ترور فلسطینی از این تصمیم محمود عباس جانبداری کرده اند و این امر می تواند مقدمه ای باشد که رهبر حکومت خودگردان فلسطینی نیز به گروه های ترور بپیوند و راه تعرض نظامی علیه اسرائیل را در پیش گیرد.

این توصیه در حالی است که حماس نیز خواهان نابودی مسلحانه اسرائیل بوده و هست و موجب نگون بختی و عقب ماندگی اهالی فلسطینی در غزه شده است و اگر محمود عباس نیز به این شیوه روی آورد، از ادامه پیشرفت فلسطینیان مقیم کرانه باختری و تامین رفاه آنان جلوگیری خواهد کرد و به منافع واقعی فلسطینیان آسیب جدی وارد خواهد ساخت.

علی خامنه ای در پیام های توییتری هفته پیش خود دوباره خواسته بود که برای گروه های ترور در کرانه باختری اسلحه قاچاق شود تا آن ها نیز بتوانند همانند حماس و جهاد اسلامی در غزه، به عملیات تروریستی گسترده علیه اسرائیل دست بزنند.