رژیم ایران نسبت به افشاگری های نتانیاهو به تمسخر پرداخت، ولی اگر راست می گوید، بازرسان اتمی را اجازه ورود دهد

نتانیاهو در سخنرانی خود محل یک انبار مواد رادیو اکتیو را در ناحیه ای به نام تورقوز  آباد افشا کرد

واکنش مقامات حکومت اسلامی ایران نسبت به افشاگری های نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی او در سازمان ملل، همانگونه که انتظار می رفت، توهین آمیز و توام با مسخره و لودگی بود و محمد جواد ظریف دوباره نتانیاهو را “چوپان دروغگو” نامید، زیرا رژیم ایران در رد استدلال ها و اطلاعات ارائه شده از جانب نخست وزیر اسرائیل هیچ پاسخی ندارد.

نتانیاهو در سخنرانی خود محل یک انبار مواد رادیو اکتیو را در ناحیه ای به نام تورقوز  آباد افشا کرد و از آژانس بین المللی انرژی اتم و کشورهای غربی خواستار شد که به بازرسی آن بپردازند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران ادعا کرد که این افشاگری نتانیاهو ارزش پاسخگویی ندارد و در عین حال گفت که همه اظهارات او دروغ است و آن چه گفته عاری از حقیقت می باشد.

قاسمی در واکنش بی ادبانه خود گفت که دنیا به روی این اتهامات بی اساس نخست وزیر اسرائیل قاه قاه می خندد.

محمد جواد ظریف نیز همانند بارهای پیش به تمسخر متوسل شد و همان شیوه بی احترامی و توهین گذشته را بازگو کرد.

ظریف به جای آن که به افشاگری های نتانیاهو پاسخ مستدل دهد، به حملات متقابل دست زد و از قدرت اتمی ایران سخن گفت و پرسید که چرا دنیا در برابر اسرائیل کاری نمی کند؟ گفتنی است که اسرائیل عضو ان پی تی نیست و تعهدی نسبت به آن سازمان ندارد و هرگز هیچ کشوری را به نابودی تهدید نکرده است.

به گفته آشنایان امور، رژیم ایران هرگاه در برنامه های اتمی خود به بن بست می رسد، برای انحراف افکار عمومی جهان، به توان اتمی اسرائیل می پردازد. ولی این شیوه تا کنون سودی برای رژیم نداشته و نتوانسته است آن را مبرا نشان دهد.

ولی وزارت امور خارجه ایالات متحده از آژانس بین المللی انرژی هسته ای خواستار بررسی این افشاگری شد. طبق مفاد پروتکل الحاقی که به عنوان بخشی از پیمان ان پی تی برای منع گسترش سلاح های اتمی محسوب می شود، بازرسان سازمان اختیار دارند که در هر مورد و هرگاه که مایل باشند، و بدون اطلاع پیشین مقامات حکومت ایران، از اماکن مظنون دیدن کنند و به بازرسی بپردازند.

پروتکل الحاقی، در دوران دولت محمد خاتمی توسط ایران امضا شد ولی مجلس از تصویب آن خودداری کرد. وزارت خارجه حکومت ایران ادعا می کند که در هر حال، ایران مفاد این پروتوکل را اجرا می کند. ولی در واقعیت، رژیم ایران هرگز به بازرسان آژانس امکان یک بازرسی واقعی را نداده است.

آگاهان امور در اورشلیم می گویند که اگر رژیم ایران ادعا می کند که افشاگری نتانیاهو دروغ است، باید بدون فوت وقت از بازرسان آژانس دعوت کند هرچه زودتر به ایران رفته و به بازرسی محل بپردازند.

نتانیاهو در نطق خود تصاویر هوایی این انبار بزرگ را نشان داد و از دبیرکل آژانس بین المللی خواستار بررسی هرچه زودتر آن شد. نخست وزیر اسرائیل گفت که یوکیا آمانو دبیرکل آژانس انسان خوبی است. ولی حتی پس از افشاگری های سال گذشته او در سخنرانی در مجمع عمومی، آمانو اقدامی برای بررسی پرونده های اتمی ایران که در اختیار اسرائیل است به عمل نیاورد.

آگاهان در اورشلیم گفتند که اکنون گوی در زمین حکومت ایران است که به بازرسان آژانس اجازه بازرسی کامل و واقعی را بدهد تا معلوم شود که چه کسی چوپان دروغگو می باشد.

یادآوری می شد که اسرائیل حدود یکصد هزار سند اتمی ایران را از شورآباد تهران به اورشلیم منتقل ساخت و اعلام کرد که هر کشوری یا سازمان بین المللی می تواند با فرستادن نمایندگانی به اورشلیم، این اسناد را بررسی کند.

با آن که همه سندها به پیش از امضای برجام و قطع موقت برخی برنامه های اتمی رژیم ایران مربوط می شود، ولی ثابت می کند که چگونه رژیم ایران به ملت های جهان دروغ گفته و مشغول تهیه امکانات برای تولید بمب هسته ای بوده است.

کشورهای اروپایی تا کنون به این چالش و افشاگری نخست وزیر اسرائیل تا هنگام تهیه این خبر پاسخی نداده اند. اروپائیان که هم نکنون سخت می کوشند سازوکاری بیابند که بتوانند به تجارت با رژیم ایران ادامه دهند، ممکن است نمی خواهند در این باره با حکومت ایران سروشاخ شوند.

نتانیاهو در ادامه افشاگری خود گفت که رژیم ایران هم اکنون سخت در حال پاکسازی آن مکان از مواد رادیو اکتیو است و بهتر است بازرسان آژانس عجله کنند – گرچه، مواد رادیو اکتیو را نمی توان به آسانی پاک کرد.

آگاهان می گویند که نتانیاهو قصد نداشت با این افشاگری، رژیم ایران را وحشت زده کند، زیرا می دانست که آن ها این افشاگری را نادرست خواهند خواند – بلکه هدف واقعیش آن بود که کشورهای اروپایی را از خواب خرگوشی و یا از ادامه این تجاهُل باز دارد و آن ها را تکان دهد تا شاید تا این حد مجیزگوی حکومت ایران نباشند.

در رسانه های همگانی جهان، سخنرانی نتانیاهو بازتاب گسترده ای داشت و عکس هایی که او نشان داد، در بسیاری از رسانه ها بازتاب یافت.

حکومت جمهوری اسلامی در پاسخ به اظهارات افشاگرانه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل مبنی بر وجود ساختمان مخفی  دیگری در تهران که مواد رادیواکتیو در آن نگهداری می شود واکنش هایی از خود نشان دادند که در مطبوعات و خبرگزاری‌های دولتی حکومت اسلامی بازتاب یافته است.

خبرگزاری تسنیم وابسته به ارگان های نظامی و امنیتی زیر عنوان نتانیاهو و ۲۶ سال دروغگویی سخنان نخست وزیر اسرائیل را یک نمایش تبلیغاتی ارزیابی کرد تا حکومت اسلامی را به داشتن تأسیسات اتمی پنهانی متهم سازد.

در حالی که قصد حکومت و تمام چالش‌ها در سال‌های اخیر در همین نقطه متمرکز است که حکومت اسلامی مراکز مخفی و پنهانی برای تولید سلاح های اتمی ایجاد کرده است و این امری کاملا روشن است.

در همین حال محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت اسلامی و بهرام قاسمی سخنگوی این وزارتخانه هر کدام به طور جداگانه به سخنان نخست وزیر اسرائیل به اظهار نظر پرداخته و واکنش‌های از خود نشان دادند.

ظریف بامداد امروز در توییتر خود نوشته است اسرائیل با هیچ تردستی هرگز نمی‌تواند این واقعیت را پنهان نگه دارد که تنها کشور منطقه است که برنامه تسلیحات هسته ای مخفی و اعلام نشده دارد.

از جمله دارای یک زرادخانه واقعی سلاح‌های اتمی می باشد.

خبرگزاری دولتی ایرنا نیز در این زمینه با ظریف وزیر خارجه حکومت اسلامی تماس گرفته و نظر او را در مورد سخنان نخست وزیر اسرائیل جویا شده است .

وزیر خارجه حکومت اسلامی در پاسخ نتانیاهو  را چوپان دروغگو نامیده که نمی‌خواهد از دروغ گفتن دست بردارد او افزود اسرائیل در موقعیتی نیست که بخواهد در مورد برنامه هسته ای صلح آمیز دیگر کشورها اتهام بزند.

این در حالیست که نخست وزیر اسرائیل با عکس های ماهواره ای و اسناد متقن وجود یک مرکز پنهانی اتمی را در پایتخت افشا کرده است.

ولی جواد ظریف به دلیل آنکه پاسخ درست نمی تواند بدهد آن را به کلی انکار می کند نخست وزیر اسرائیل را چوپان دروغگو می نامد

بی تردید مکانی که نتانیاهو از آن به عنوان انبار مواد رادیو اکتیو نام برد، برای اکثر ایرانیان و از جمله اهالی تهران ناشناس است. ولی نام تورقوزآباد را می توان از طریق برنامه نقشه جغرافیای گوگل جستجو کرد و دریافت که تورقوزآباد مکانی است که در جنوب غرب تهران  و در حد فاصل بین اسلام شهر و کهریزک قرار دارد.

از هنگامی که نتانیاهو در سخنرانی خود نام این محل را نشان داد، شمار زیادی از افراد کنجکاو به دیدن آن جا می روند، ولی ماموران می کوشند آن ها را از محل دور کنند. در یکی از فیلم های کوتاه که در شبکه های همگانی قرار گرفت، صدای فریاد ماموران شنیده می شود که به افراد دستور می دهند از محل دور شوند، و یکی از جوانان با در دست داشتن تلفن همراه و نشان دادن عکسی که نتانیاهو ارائه کرد، می گوید: چرا نه؟ این همان مکانی است که نتانیاهو نشان داد.

3 دیدگاه‌

  1. به آتش کشیده شدن درب مساجد در ایران امروز مى تواندمقدمه ایى باشد به تاسیس بت خانه هاى عظیم و غول پیکر در ایران و آیت الله هاى ایران نگرانند

  2. امسال یعنى سال ۱۳۹۷ در ابتدا میلیون ها انسان در سراسر ایران در خیابانها زیر رگبار مسلسل سپاه پاسداران ایران کشته مى شوند و بعد جمعیت خشمگین ایران اقدام به خراب کردن تمام مساجد و مکان هاى زیارتى سراسر ایران مى کنند و بعد از آن تمام آخوندها و آیت الله هاى سراسر ایران اعدام مى شوند و بعد مردم ایران دین رسمى ایران را زرتشت انتخاب مى کنند و براى همیشه دین از سیاست در ایران جدا مى شود و حکومت جدید با رفراندوم در ایران تاسیس مى شود .

  3. شک نیست که فاشیستهای اشغالگر ایران در پی ساخت بمب اتم هستد. شک نیست اگر توانش را داشته باشند سعی در نابودی اسرائیل خواهند کرد. بنیان فاشیسم اسلامی بر یهودی کشی است. ایران کشور بزرگی است، شاید در دها محل دیگر اینان مشغول ساخت بمب برای نابودی اسرائیل باشند. تنها را نجات ، حمله برق آسای کماندوهای اسرائیلی به مقر علی خامنه ای و نیز حمله همزمان به لانه های سران سپاه جنایتکار و دستگیری آنان توسط ارتش نیرومند اسراییل است.
    دولتهای اروپایی یهود ستیز و طرفدار فاشیسم اسلامی حاکم بر ایران هستند. اگر بعد ترامپ یک جنایتکاری چون کارتر و یا اوباما به قدرت برسد، یقینا فاشیستهای حاکم بر ایران تقویت خواهند شد و دوباره کمر به نابودی اسرائیل خواهند بست.

Comments are closed.