رژیم ایران نفتکش حامل نفت تحریم شده را در خلیج فارس ربود تا آمریکا آن را توقیف نکند

به گزارش آسوشیتدپرس، حکومت ایران از بیم آنکه یک نفتکش حامل نفت تحریم شده ایران، توسط نیروهای آمریکایی در خلیج فارس توقیف شود، آن را ربود و به سواحل ایران منتقل ساخت.

در این خبر آمده است که رژیم ایران،  نفتکش “ام‌تی گالف اسکای” را که حامل نفت تحریمی بود از ترس اینکه نکند به دست  نیروی دریایی ایالات متحده بیفتد، در ‌آب‌های خلیج فارس ربوده است.

در این گزارش آمده است که این خبر از سوی کاپیتان این نفتکش و دو نفر از خدمه آن که  در ایران به سر می‌برند، تایید شده است.

حکومت ایران،  برای دور زدن تحریم‌های نفتی خود از ترفندهای  مختلفی استفاده می‌کند. از جمله این ترفند ها استفاده از نفتکش‌هایی با پرچم‌های کشورهای دیگر و همچنین از طریق فروش و انتقال روی آب، یعنی  نفت از یک نفتکش به نفتکش‌دیگر.

دیوید هاموند، سرپرست گروه حقوق بشر ناظر بر کشتیرانی، خبر مربوط به ربوده شدن این نفتکش را بر اساس تصاویر ماهواره‌ای اعلام کرده است.

آسوشیتدپرس نوشته است  که تصویرهای ماهواره‌ای حکایت از آن دارند که این نفتکش در آب‌های ایران قرار دارد و دو نفر از خدمه آن نیز در خاک ایران به سر می‌برند.

همچنین سایت “تانکر ترکرز”، که به رصد کردن تجارت نفت در دریاها اشتغال دارد، اعلام کرده است که عکس‌های ماهواره‌ای حکایت از آن دارند که این نفتکش در آب‌‌های ایران و در نزدیکی جزیره هرمز قرار دارد.

گزارش شده است که مقامات امارات و سفارت ایالات متحده در ابوظبی و همچنین ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین نیز تا لحظه انتشار این گزارش نسبت به خبر ربوده شدن این نفتکش واکنشی نشان نداده‌اند.

همچنین  سازمان بین‌المللی کار در این بین اعلام کرده است که ۲۸ خدمه این نفتکش که هندی بوده اند،  ماه‌ها حقوق دریافت نکرده‌اند.