رژیم ایران هشدار می دهد که ممکن است سفیر بریتانیا را به عموان “عنصر نامطلوب” از ایران اخراج کند


در پی اعتراض بریتانیا نسبت به بازداشت سفیر بریتانیا در تهران، به علت حضور او در  تجمع سوگواری کشته شدگان هواپیمای اکراینی توسط سپاه پاسداران ،حکومت ایران به بریتانیا هشدار داد : مداخله کنید سفیرتان اخراج می‌شود

یورونیوز،در گزارشی نوشته است که  وزارت خارجه حکومت ایران با انتشار بیانیه‌ای ضمن طرح این هشدار بریتانیا را تهدید کرد که در صورت ادامه مداخلات در این کشور سفیر لندن را “عنصر نامطلوب” اعلام کرده و او را اخراج خواهد کرد.

اخراج یک دیپلمات به علت رفتارهای او در محل ماموریت، در روابط بین المللی یک امر رایج است. ولی اگر حکومت ایران به چنین اقدامی علیه سفیر بریتانیا دست بزند، بحران روابط فیمابین یک بار دیگر به اوج خواهد رسید.

در این بیانیه از بریتانیا خواسته شده است فورا به هرگونه «اقدام مداخله جویانه و تحریک آمیز» از سوی سفارتخانه کشورش پایان دهد و در صورت تکرار این اقدامات تهران دیگر تنها به احضار سفیر بریتانیا اکتفا نخواهد کرد.

این بیانیه در حالی از سوی وزارت خارجه ایران منتشر می‌شود که برخی منابع نزدیک به سپاه پاسداران روز شنبه ساعاتی پس از شروع تجمعات اعتراضی در تهران از دستگیری کوتاه مدت و سپس آزادی راب مک‌ایر، سفیر بریتانیا در ایران خبر داده بودند.

رسانه‌های نزدیک به سپاه نوشته اند  که سفیر بریتانیا در «تجمعات غیرقانونی» معترضان به سرنگونی هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین شرکت کرده و حین عکس گرفتن از این ناآرامی‌ها دستگیر شده است.

مک‌ایر پس از آزاد شدن با انتشار پیامی اعلام کرد که با تصور اینکه تجمعات به یاد بزرگداشت یاد قربانیان حادثه برپا شده در آن حضور یافته و به محض شروع شعارهای ضد حکومتی آنجا را ترک کرده است.

یک دیدگاه

  1. اخوندها خودشان را هم مسخره کرده اند که با این بازیها میخواند بگند که هیچ رابطه خوبی با انگلیس ندارند و نداشته اند!!

Comments are closed.