رژیم ایران همچنان به تلاش برای بهره برداری تبلیغاتی از آشوب در آمریکا ادامه می دهد و دروغ پردازی می کند

 

برخی کاربران در واکنش های خود خطاب به رادیو پیام اسرائیل می نویسند که از ادعاهای تبلیغاتی مقامات رژیم ایران در واکنش به حوادث خشونت بار در ایالات متحده حالت انزجار به آن ها دست می دهد. سران رژیم اکنون بیش از یک هفته است که در سخنان خود، می کوشند دولت ایالات متحده را در برابر شهروندان معترض آن کوشر جنایتکار نشان دهند تا شاید جنایاتی که خود آنان علیه ملت ایران مرتکب می شوند کمرنگ و کم اهمیت جلوه کند.

در همین رابطه، امروز (سه شنبه) علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت رژیم از جمله گفت: «فرار رئیس جمهوری آمریکا به زیرزمینِ کاخ سفید، از ترس معترضین، دروغ بزرگ دموکراسی آمریکا را برملا ساخت».

این ادعای شمخانی کاملا دروغ است، زیرا پرزیدنت ترامپ، برخلاف توصیه پزشکان، از کاخ سفید خارج شد و در خیابان قدم زد و حتی وارد کلیسا گردید و اگر شمخانی ادعا کرده که ترامپ به ترس دچار شده و به زیرزمین فرار کرده، بی تردید قیاس به نفس می کند.

سخنگوی وزارت خارجه حکومت ایران نیز، در حالی که ظاهرا بغل گلویش را گرفته بود، با سیاهپوستان آمریکایی ابراز همدردی کرد و این در حالی که رژیم ایران هرگز همدردی مشابهی نسبت به مسلمانان اویغور که زیر چکمه دولت چین رنج می برند، بیان نکرده است. همچنین رژیم ایران کوچکترین اشکی برای ده ها هزار نفر مسلمانان روهینگیایی در برمه که بی رحمانه به قتل رسیدند و خانه های آنان به آتش کشیده شد نریخت.

حکومت ایران در حالی پلیس ایالات متحده را به جنایت علیه شهروندان متهم می سازد که کشته شدگان، همگی افرادی بودند که در جریان غارت مغازه ها و اعمال خشونت بار دیگر هدف قرار گرفتند و این در حالی که در ایران در ظرف دو روز و نیم، به سوی تظاهرکنندگانی که به سه برابر شدن نرخ بنزین به تظاهرات آرام مشغول بودند آتش گشودند و صدها نفر از آنان را کشتند و حتی تا به امروز تعداد جانباختگان را مخفی نگاه داشتند و آماری نیز که اکنون انتشار می دهند قابل اعتماد نیست و ضد و نقیض است.

در ایالات متحده، دولت و فرمانداران ایالت ها با شفافیت کامل رفتار می کنند و این در حالی که رژیم ایران بیشترین کوشش خود را به کار می برد تا به پنهانکاری ادامه دهد.

مسلما جنایتی که آن افسر پلیس علیه آن مرد سیاه پوست مرتکب گردیده، بسیار فجیع و غیرانسانی بوده و او باید مجازات شود. سیاه پوستان نیز حق دارند به تظاهرات اعتراضی دست بزنند و خشم خود را فریاد کنند. ولی غارت مغازه ها و به آتش کشیدن اتومبیل های مردم و انواع خشونت های دیگر، نمی تواند مورد قبول قرار گیرد.

در طول دویست سال اخیر، همیشه درگیری های خونینی بر سر مساله تبعیض علیه سیاه پوستان رخ داده، ولی حکومت اسلامی ایران است که کوچکترین اعتراض شهروندان را به خاک و خون می کشد و حتی از مقبره پویا بختیاری، یکی از جانباختگان تظاهرات آبانماه هتک حرمت می کند.