رژیم ایران همچنان در تلاش برای رفع توقیف از نفتکش خود به تهدید ادامه می دهد

ابرنفتکش گریس وان ، ۱۰ روز پیش حامل نفت حکومت  ایران به بنادر سوریه بود که هنگام عبور از آب‌های جبل‌الطارق توسط نیروی دریایی بریتانیا توقیف شد

مقامات حکومت اسلامی ایران همچنان تهدید می کنند که اگر دولت بریتانیا هرچه زودتر از نفتکش گریس وان رفع توقیف نکند، رژیم ایران به اقدامات تلافی جویانه ای دست زده و موجب زیان دولت بریتانیا خواهد شد. ماهیت این اقدامات انتقام جویانه مشخص نشده است.

این بار سفیر رژیم ایران در بریتانیا بود که زبان به تهدی گشود و از جمله  گفت: اگر نفتکش ایرانی آزاد نشود، این رفتار بریتانیا بی‌پاسخ نخواهد ماند. وی به نوع واکنش رژیم ایران اشاره ای نکرد.

دولت بریتانیا گفته است که در ازای گرفتن تضمین های لازم، برای رفع توقیف نفتکش اقدام خواهد کرد. منظور بریتانیا دریافت این تضمین است که کشتی های بازرگانی آن هنگام آمد و شد به خلیج فارس مورد تعرض قرار نگیرد.

حمید بعیدی نژاد، سفیر ایران در بریتانیا دیروز(شنبه) با انتشار پیامی در توییتر نوشت: کشتی‌ها قانون و رویه‌ای را نقض نمی‌کنند اما انگلیس با دزدی دریایی و غیر قانونی چنین تخلفی را مرتکب شده است.

وی تاکید کرد: انگلیس با اشتباه محاسباتی در توقیف غیر قانونی نفتکش ایران نباید دوباره اشتباه خود را تکرار کند.

ابرنفتکش گریس وان ، ۱۰ روز پیش حامل نفت حکومت  ایران به بنادر سوریه بود که هنگام عبور از آب‌های جبل‌الطارق توسط نیروی دریایی بریتانیا توقیف شد.

2 دیدگاه‌

  1. ما اگر بجای انگلستان بودیم کل نفت این نفتکش را مصادره میکردیم واز پول آن هزینه پهباد سرنگون شده آمریکا را پرداخت میکردیم تا جمهوری اسلامی بداند با مردم بی دفا ع مواجهه نشده است که همه را سرکوب وزندانی کند . بدان که دست رو دست زیاد است رژیم سفاک ودزد ایران.

Comments are closed.