رژیم ایران پول حقوق ماهیانه کارمندان را ندارد، ولی به یکصد هزار نهاد دینی پول می پردازد


در همان حال که مقامات رژیم خود اعتراف می کنند که با کاهش درآمدها و به ویژه در زمینه ارز خارجی، ناچار شده اند شماری از کارمندان را اخراج کنند، در گزارشی که امروز انتشار یافت آمده است که بیش از یکصد هزار نهاد مذهبی در ایران وجود دارد که همگی آنان از بودجه ملت ایران تغذیه می شوند.

در گزارش امروز آمده است که حکومت ایران نزدیک به صد هزار هیئت مذهبی ثبت‌شده دارد که بودجه اصلی و اساسی خود را از دولت و بیت المال می گیرند.

محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی حکومت  ایران، هدف از گسترش هیات های مذهبی در کشور را اطاعت از دستورات علی خامنه ای و به هدف گسترش مسائل روز و زندگی اسلامی مسلمانان شیعه دانسته و  گفت: «مسائل روز انقلاب اسلامی باید توسط هیئت‌های مذهبی حل شود.»

وی افزود: رهبر تاکید دارند که این هیا ت ها باید افزایش یابند ،تأکیدات علی خامنه ای به تبلیغ سبک زندگی اسلامی و اهتمام به امر خانواده است .

یاشار سلطانی روزنامه‌نگار ایرانی و مدیرمسئولِ وبگاهِ معماری نیوز بودکه  بعد از رسانه‌ای کردن اسناد مربوط به جنجال خانه‌های نجومی و خبر سوءاستفاده شهرداری تهران از پارک لویزان در جریان مراسم عروسی دختر قالیباف بازداشت شد  و به ۵ سال زندان محکوم شده گفته بود که رقم کمک‌های شهرداری به هیات های مذهبی از۱۰۰ میلیون تومان تا ۱۱ میلیارد تومان متفاوت بود. برای مثال در یکی از بندهای این لیست، شهرداری تهران، رقم ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به یک حسینیه کمک کرده است.

یک از برنامه های مهم حکومت ایران تقویت و گسترش هیئت‌های مذهبی و جامعه مداحان و حمایت گسترده رسانه‌ای از آنها ست که از زمان دولت اول محمود احمدی‌نژاد به این‌سو تشدید شده است.

یکی از اعضای شورای شهر اعلام کرد که دو سال پیش  با تصویب شورا، کمک شهرداری به هر هیئت‌ مذهبی به۳۰۰-۴۰۰ هزار تومان خلاصه می‌شد که جمع آن به ۷۰۰ میلیون رسید  اما چندی نگذشت که رسانه‌ها از کمک ۸ میلیاردی سخن گفتند. امروز این عدد به بیش از ۵۵ میلیارد می‌رسد. آن هم نه برای ۶ هزار هیئت ثبت شده بلکه تنها برای ۴۵ هیئت. مذهبی در تهران .