رژیم ایران که خود، پرچم آتش می‌زند و به کشورهای دیگر توهین می‌کند، به رویداد اخیر در بحرین اعتراض کرد

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی اعلام کرد  که هواداران و بازیکنان تیم ملی بحرین هنگام پخش به سرود اسلامی حکومت ایران اهانت کرده اند که این رفتار آنان  نقض آشکار قوانین و مقررات فیفا و منشور المپیک است و از طریق نهادهای بین‌المللی پیگیری خواهد شد.

دو تیم فوتبال ایران و بحرین شب گذشته (سه شنبه ) در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مسابقه دادند که در این دیدار بحرین با تک گلی که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید تیم ایران را شکست داد.

مسعود سلطانی‌فر، افزود:  مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی در کوتاه‌ترین زمان ممکن از طریق فدراسیون فوتبال به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا و از طریق کمیته ملی المپیک -به خاطر نقض منشور المپیک در خصوص احترام به سرود ملی یک کشور به کمیته بین المللی المپیک اعلام شده و پیگیری های لازم برای برخورد قانونی و اعمال مجازات‌های لازم به عمل خواهد آمد.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی  در این باره در توییتی نوشت:به علیرضا بیرانوند زنگ زدم. خسته نباشید گفتم. افتخارآفرینی‌هاشون رو در جام جهانی یادمون نرفته، زمانی‌ که این تیم‌های دوزاری به گرد پای آن‌ها هم نمی‌رسیدند. این بازی فراموش می‌شود، اما بی‌ادبی به سرود ملی ایران نه! دل‌گرمی تیم ملی باشیم.

صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران  در پاسخ به نوع نگارش و بیان غیر ادبی وزیر ارتباطات حکومت ایران در اعتراض به یک رفتار غیر اجتماعی تیم فوتبال بحرین در توییتی نوشت: جناب آذری جهرمی بزرگوار، طرفداران تیم ملی فوتبال بحرین که به‌ پرچم ایران اسائه ادب کردند معلم اخلاق ما نیستند. همین دیروز رومانیایی‌ها هم یک بازیکن سیاهپوست انگلیسی را هو کردند. اما از شما انتظار نمی‌رفت که بر امواج نژادپرستی علیه اعراب سوار شده و تیم ملی آنها را دوزاری بنامید.

آذری جهرمی نیز در پاسخ به این توییت نوشت: جناب زیباکلام بزرگوار، از شما انتظار ندارم که به سرود ملی توهین شود ولبخند بزنید.خواهشا فوتبال را سیاسی نکنید، اشاره من به تیم فوتبال بود نه مردم. بازیکنانی که اسائه ادب را آنها قبل از تماشاگران آغاز کردند.شاید برای برخی سخت باشد اما پیوند ملت‌ها محکمتر از همیشه است، تفرقه ممنوع!

آذری جهرمی در حالی این سخنان را می گوید که حکومت ایران سال هاست که در اعتراضات خود با سوزاندن  پرچم کشورها به مردم و فرهنگ و ائین انان توهین می کند و در مواردی نیز پا را فراتر گذاشته ودر شعارهایشان برای  مردم کشورها از جمله اسرائیل و امریکا ارزوی مرگ را سر می دهد .

3 دیدگاه‌

  1. سلام ایران با سیاست هاى غیر منطقى وخارج از عرف دیپلماتیک پرچم هر کشورى را که بخواهد مى سوزاند وبا رسانه های خود بر علیه ان هجوم می برد، ما ملت ایران خسته شدیم وبه امید ان روز که پرچم زیبای اسرائیل در ایران به نشان دوستی به اهتزاز در بیاید و خوانندگان اسرائیلی در ایران کنسرت اجرا کنند ریتا جهانفروز، حنا جهانفروز خواننده محبوب من وهزی فانیان و همه باهم و در کنار هم برقصیم
    زنده باد اسرائیل عزیز

  2. یه ضرب المثل قدیمی هست که میگه از هر دستی که بدی از همون دست هم پس میگیری. وقتی رژیم جمهوری اسلامی میاد تو روز ۲۲ بهمن پرچم کشورهارو آتش میزنه و شعارهای مرگ بر…. سرمیده نباید انتظار غیرازاین داشته باشه.چون این تازه اولشه. چیزی که عوض داره گله نداره

  3. سلام من به عنوان یک فرد ایرانی بدور از روابط سیاسی و مذهبی میخواهم این عمل را ناشایست و بی احترانی به گرچم سرزمینم که در ان زندگی میکنم و زادگاه و و طن من است را هرگز چنین اجازه ای به هیچ فرد و قدرتی و مسندی نمیدهم نه به کسی ونه حتی به خودم و این عمل را از نطر خودم بسیار زشت و گستاخانه میدانم وان را محکوم میکنم امیدوارم روزی هر کسی که این عمل را تکرار کرد خداوند اندکی عقل به او عطا و نماید با سپاس علی صیاءی

Comments are closed.