رژیم ایران که خونخواه جورج فلوید آمریکایی بود جوان ایرانی را با دست های بسته به قتل رساند

هنوز مدتی از روشن کردن شمع توسط عوامل حکومت در پارک ملت مشهد در گرامیداشت جورج فلوید نگذشته که مهرداد سپهری با دستان بسته توسط نیروی انتظامی در مشهد به قتل رسید.

برادر مهرداد سپهری، مرد جوانی که در شهرک حجت مشهد توسط نیروهای انتظامی بازداشت شده ودر انظار عمومی دستهای او را با دستبند به یک تیرک فلزی بسته و به مدت ۴۵ دقیقه او را در جلوی چشمان خانواده و افراد محل با شوکر و گاز فلفل مورد شکنجه و آزار قرار گرفت، می گوید:  برادرم بر اثر شکنجه  قبل از انتقال به بیمارستان مرد.

در تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی  شکنجه و ضرب و جرح مهرداد سپهری، توسط یک مامور نیروی انتظامی نشان داده شده این نیروی انتظامی  در حالی که این جوان را بازداشت کرده و او را با دست بند به تیرکی بسته است، به طور مکرر با شوکر او را مورد شکنجه قرار می‌دهد و به صورت و چشمانش اسپری فلفل می‌پاشد.

برادر مهرداد سپهری گفت: برادرم به علت  اختلاف خانوادگی او با همسرش بازداشت شد.

مسعود سپهری، برادر مقتول گفت: «شاهدان عینی تاکید کردند که ماموران در خودرو نیز او را شکنجه داده اند و با دست‌شان سر مهرداد سپهری را گرفتند و بردند پایین صندلی‌ها و زانویشان را پشت او گذاشتند و با شدت بیشتری» او را مورد ضرب و جرح قرار دادند. سپس او بی حال شده و ماموران پس از تماس با اورژانس، او را به عنوان مجهول‌الهویه تحویل آمبولانس اورژانس دادند که در مسیر بیمارستان جان می دهد .

او گفت: پزشکی قانونی جنازه مهرداد سپهری را مورد بررسی قرار داده و آثار ضرب و جرح را تایید کردند. در نقاط مختلف بدن او از جمله گردن، سر، سینه و شکم و دست‌ها، آثار ضرب و جرح وجود داشت و گلوی او هم کبود و هم خونین بود.  و در سرش  نیز جای ضربات یک جسم سخت وجود داشت و مچ دست‌هایش نیز خونین و زخمی بود.

پزشکی قانونی گفته است که  مهرداد سپهری در نتیجه آثار اسپری فلفل دچار خفگی شده است و هم اکنون پرونده او در دادسرای نظامی مشهد در حال رسیدگی است.

این اولین بار نیست که بازداشت‌شدگان به دست نهادهای انتظامی و امنیتی حکومت در بازداشت با  شکنجه می میرند.ستار بهشتی از مشهور‌ترین قربانیانی است که حین بازداشت به دست نیروی انتظامی بر اثر شکنجه کشته شد. او کارگر جوان و معترضی بود که در یک وبلاگ اعتراضات خود را منتشر می‌کرد ولی بر اثر شدت شکنجه حین بازداشت توسط نیروی انتظامی کشته شد. در جریان اعتراضات دی ماه سال ۹۶ وحید حیدری، یک جوان دستفروش و معترض، نیز پس از بازداشت و در حالی که در کلانتری ۱۰۲ اراک تحت بازداشت بود، بر اثر شکنجه کشته شد.

در طی سه هفته گذشته  گذشته جزئیات کشته شدن دست‌کم خانواده سه نفر از کشته شدگان، مهرداد سپهری، اشکان عزیزی و کژوان الماسی، بدست نیروی انتظامی ، در رسانه های منتشر شد که با واکنش های بیشماری روبرو شد.

با گسترش شبکه‌های اجتماعی در چند سال اخیر ویدیوهایی متعددی از برخوردهای خشونت‌بار نیروی انتظامی در انظار عمومی با بازداشت‌شدگان و گزارش‌های متعددی از کشته‌‌شدن شهروندان و در مواردی کودکان با شلیک ماموران نیروی انتظامی منتشر شده است.

یاد اوری می شود : وقتی سیاهپوست آمریکایی در جریان درگیری پلیس کشته شد خامنه ای برایش عزاداری کرد وانرا نمونه ای از  جنایات آمریکا دانست ولی خود انان بارها بارها به جنایات شنیع تری دست زدند

برخی آگاهان بر این باورند که رژیم با این گونه عملیات ناانسانی و همچنین در خیابان گردانیدن افرادی که آنها را اراذل و اوباش نامیدند در آستانه سالروز آبان ۹۸ می خواهد مردم را از آمدن به خیابان ها بهراساند خامنه ای نیز در سخنان دیروز خود گفت که همه قرار گاهها و سپاه پاسداران و نیروهای انتظامی باید برای رویارویی با هر گونه اعتراضات یا خیزش مردمی آماده باشند .