رژیم ایران که مسؤولیت سقوط پهپاد آمریکا را پذیرفته، شکایت هم می کند 

سقوط این پهپاد ۹ روز پیش روی داد و ایالات متحده می گوید که در فاصله ۳۵ کیلومتری از حریم هوایی ایران هدف قرار گرفته است

حکومت ایران به طور رسمی در مورد آن چه که “تجاوز پهپاد آمریکایی به قلمرو هوایی ایران” نامیده، یک شکایت نامه رسمی به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرد .

غلامحسین دهقانی، معاون وزیر خارجه رژیم اعلام کرد: «جمهوری اسلامی در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل و بر اساس ماده ۵۱ منشور ملل متحد، از تجاوز پهپاد آمریکایی به خاک ایران شکایت کرده است».

او گفت: «طرف آمریکایی ادعا می کند که این پهپاد وارد حریم هوایی کشورمان نشده است که البته هرگز نمی‌تواند چنین ادعایی را ثابت کند چون این پهپاد پس از انهدام در خاک ایران سقوط کرد».

سقوط این پهپاد ۹ روز پیش روی داد و ایالات متحده می گوید که در فاصله ۳۵ کیلومتری از حریم هوایی ایران هدف قرار گرفته است. مقامات آمریکایی درباره این واقعیت که سپاه پاسداران توانست پس از چند ساعت به قطعات متلاشی شده دسترسی یابد، سکوت کرده اند.

پرزیدنت ترامپ، در واکنش به سرنگونی این پهپاد گفته بود که  دستور حمله به سه پایگاه سپاه پاسداران در داخل ایران را صادر کرده بود، ولی برای جلوگیری از قربانی شدن افراد، آن فرمان را باطل کرد.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی ایالات متحده نیز گفته بود که حکومت ایران  نباید  مصلحت اندیشی رئیس‌جمهوری را با ضعف اشتباه بگیرد.