«رژیم ایران که می کوشد اوضاع در غزه را بحرانی نگاه دارد، دستور حملات موشکی به داخل اسرائیل را داد»

در واکنش به شلیک چند فروند موشک دیگر از غزه به داخل خاک اسرائیل، دولت تصمیم گرفت میزان گازوئیلی را که برای تولید برق، هر روز به غزه فرستاده می شود به نصف کاهش دهد. در اسرائیل ارزیابی می شود که حماس خواهان برقراری آرامش نسبی می باشد تا شاید بتواند از شدت مشکلات اقتصادی خود بکاهد، ولی جهاد اسلامی آزادی فلسطین که از حکومت ایران دستور می گیرد، ماموریت دارد اوضاع غزه را هرچه بیشتر بحرانی سازد.

از دیدگاه حکومت ایران، افزایش تنش در روابط اسرائیل با فلسطینی ها، بخشی از توجه جهانی را از درگیری رژیم ایران با کشورهای غربی، به سوی اسرائیل و فلسطینی ها منحرف می کند. علاوه بر این، هرچه بحران در این نقطه از خاورمیانه شدت گیرد، خطر را نسبت به رژیم ایران کاهش خواهد داد.

شلیک دوباره موشک ها به سوی نواحی مسکونی در اسرائیل، که شب گذشته صورت گرفت، از جانب مقامات امنیتی اسرائیل با وخامت زیاد تلقی می شود و اسرائیل قاطعانه نسبت به آن واکنش نشان خواهد داد. اسرائیل بارها گفته است که هیچگونه تعرض از داخل غزه به سوی خاک اسرائیل، بی پاسخ نخواهد ماند.

ژنرال یوآو گالانت، رئیس پیشین ستاد ارتش اسرائیل و عضو کنونی کابینه محدود سیاسی – امنیتی در دولت نتانیاهو، امروز (دوشنبه) در یک مصاحبه رادیویی گفت که اسرائیل هرگونه تهدیدی را از جانب حکومت ایران، ویا حزب الله لبنان و یا حماس و جهاد اسلامی، بسیار جدی تلقی می کند و پاسخ های لازم را برای آن آماده می سازد. او گفت که در هر مرود، واکنش اسرائیل بسیار کوبنده و قاطعانه خواهد بود.

ژنرال ذخیره گالانت، در ادامه سخنان خود تاکید کرد که روی آوردن به جنگ تمام عیار، آخرین گزینه ای است که اسرائیل باید آن را بررسی کند و در برابر بحران، باید هر راه دیگری جز جنگ را مورد جستجو قرار داد.

شلیک چند فروند موشک از غزه به سوی اسرائیل ساعاتی پس از آن روی داد که فرستاده دولت قطر که به غزه رسیده است، مبلغ ده میلیون دلار را به صورت اسکناس های یکصد دلاری، بین یکصد هزار نفر از اهالی غزه توزیع کرد. اسرائیل با این اقدام موافقت کرده بود تا شاید کمی از محنت اهالی فلسطینی کاسته شود.

آگاهان می گویند که پرتاب موشک ها، احتمالا به دستور رژیم ایران بوده تا اوضاع را همچنان بحرانی نگاه دارد و مانع از ایجاد تفاهم بین حماس و اسرائیل گردد.

در واکنش به حمله موشکی شب گذشته، نیروی هوایی اسرائیل مواضع نظامی حماس در بخش شمالی نوار غزه را مورد بمباران قرار داد. سامانه ضد موشکی گنبد آهنین، دو موشک شلیک شده را در هوا شکار کرد و بقیه موشک ها در زمین باز منفجر شد و اسیبی وارد نساخت.

3 دیدگاه‌

  1. حکومت اشغالگر ایران غلط زیادی کرده و میکند که این طور با بیرحمی و بی محلی تمام به خواسته های واقعی ایرانیان میرود و با تصمیمات خودسرانه اش با سرنوشت ایرانیان بازی میکند!

Comments are closed.