رژیم ایران که همه موازین اخلاقی را زیر پا گذاشته، به دختر پنج ساله زاغری اجازه بازگشت به لندن داد

گابریلا رتکلیف، دختر۵ ساله نازنین با گذشت این زمان طولانی، اکنون می تواند در کنار پدر خود زندگی کند. او در حالی که مادرش در زندان بود، بسیار رنج می برد و احتمال زیاد داشت که آسیب روانی به وی وارد آید

حکومت ایران که بانو نازنین زاغری را به ادعای جاسوسی برای بریتانیا در گروگان خود دارد، بالاخره پس از چهار سال، به دختر پنج ساله او اجازه داد ایران را ترک گوید و به پدر خود در لندن بپیوندد.

گابریلا رتکلیف، دختر۵ ساله نازنین با گذشت این زمان طولانی، اکنون می تواند در کنار پدر خود زندگی کند. او در حالی که مادرش در زندان بود، بسیار رنج می برد و احتمال زیاد داشت که آسیب روانی به وی وارد آید.

آزار دادن اعضای خانواده، یکی از شیوه های رایج حکومت ایران برای مجازات مخالفان خود و یا افرادی است که آن ها را به گروگان گرفته، تا بتواند به مبادله دست بزند و یا امتیازی از یک کشور خارجی کسب کند.

مریم ممبینی، همسر کاووس سیدامامی، فعال محیط زیستی که سه سال پیش  حین بازداشت در زندان اوین کشته شد، پس از ماه‌ها ممنوع‌الخروج بودن، وارد کانادا شد.

فرزندان وی در صفحه توییتر خود خبر خروج مادرش مریم ممبینی را از ایران را پس از ۵۸۲ روز ممنوع الخروجی تایید کردند و نوشته اند : «ما دوباره به مادر زیبای‌مان پیوستیم. ما ۵۸۲ روز در آرزوی رسیدن به این لحظه بودیم. هنوز در شوکیم و نمی‌توانیم احساسات خودمان را کنترل کنیم.»

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، پیشتر  خواستار رفع ممنوع‌الخروجی مریم ممبینی، همسر کاووس سیدامامی و پاسخگویی رژیم ایران درخصوص مرگ کاووس سید امامی در زندان اوین شده بود.

در یک گزارش دیگر، اتحادیه آزاد کارگران ایران اعلام کرد که دادگاه تجدیدنظر استان البرز مجازات یکسال زندان برای سه تن از تلاشگران سیاسی را تایید کرد. این تلاشگران، به نام های  پروین محمدی، علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده در دادگاه بدوی، به اتهام فعالیت علیه حکومت به این مجازات محکوم شده بودند.

و بنا به یک گزارش دیگر: ماموران وزارت اطلاعات در مشهد  از ارائه خدمات پزشکی به محمدحسین سپهری ،یکی از ۱۴ امضا‌کننده بیانیه‌ درخواست استعفای خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی است ممانعت کردند.

2 دیدگاه‌

  1. اجازه خروج دختر نازنین زاغری برای فشار بیشتر به وی توسط رژیم داده شده است و رژیم قصد دارد با تهدید و فشار او را مجبور به اعترافات تلوزیونی کند و این روش را بارها به سبک استالین در از بین بردن منتقدان و بصورت بی ارزش کردن آنها و تبدیل به مهره سوخته کردن آنها در صورت آزاد کردن آنها کرده است.۰۰۰۰۰۰

  2. نگران آسیب روانی یک دختر ۵ ساله هستیم و این خیلی خوب است چون کودک است و بی گناه و صرف نظر از این که پدر و مادرش که هستند ما نگران کودک هستیم ولی
    کاش نگران آسیب دیدن کودکان در یمن هم بودیم و حساب آن ها را نیز از پدرانشان جدا میکردیم
    اچند یادداشت برای کودکان سوری و فلسطینی نوشتیم که آن ها نیز در معرض آسیب اند؟
    کودکی که در فلسطین یا سوریه پدر و مادرش را جلوی چشمانش کشتند آیا آسیب روانی نمیبیند؟
    البته که اسرائیل نگران است!!!!

Comments are closed.