رژیم ایران که همیشه اسرائیل را به نابودی تهدید می کند، آن را متجاوز خواند

سفیر اسرائیل در سازمان ملل. عکس صفحه اول: سفیر حکومت ایران هنگام شرکت در مباحثات شورای امنیت

در پاسخ به شکایت نامه اسرائیل به شورای امنیت، پس از تجاوز یک پهپاد نظامی سپاه پاسداران از سوریه به حریم هوایی اسرانیل، حکومت اسلامی ایران، کشور اسرائیل را متجاوز نامید و ادعا کرد که اسرائیل با مطرح ساختن این گونه “افتراها” می خواهد زمینه را برای حمله نظامی به حکومت ایران هموار سازد.

شکایت نامه اسرائیل، هفته پیش به دنبال تعرض پهپاد ایرانی به حریم هوایی این کشور در بلندی های گولان به شورای امنیت ارائه شد. رژیم ایران ادعا کرده بود که اتهامات اسرائیل دروغ است. محمد جواد ظریف نیز این شکایت اسرائیل را “سیرک مسخره” لقب داده بود. ولی پس از چند روز برخی فرماندهان سپاه پاسداران ادعا کردند که پهپاد نامبرده متعلق به ارتش سوریه بوده است.

در نامه‌ی پاسخ حکومت ایران به شورای امنیت، هشدارهای سران اسرائیل و به ویژه بنیامین نتانیاهو نقل شده که در آن ها آمده است که اگر این تعرض ها ادامه یابد، اسرائیل نه تنها عوامل مزدور حکومت ایران را هدف قرار خواهد داد، بلکه مستقیما به ریشه این تعرض ها خواهد پرداخت.

نخست وزیر اسرائیل این سخنان را در آخرین نطق خود در همایش بین المللی امنیت در مونیخ بیان کرده بود.

حکومت ایران در پاسخ خود به شورای امنیت، ادعا کرده که سازمان ملل باید با آن چه که رژیم ایران آن را “خوی تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی” نامیده برخورد کند.

در این نامه، اسرائیل به گرایش های توسعه طلبانه و ویرانگر متهم شده است.

در واکنش به این پاسخِ حکومت ایران خطاب به شورای امنیت، سفیر اسرائیل در سازمان ملل، دانی دانون، گفت: «دروغ پردازی های حکومت ایران، حتی این بار نیز نخواهد توانست بر واقعیات عینی سایه اندازد».

دانون گفت: «رژیم کنونی در ایران، یک حکومت تروریست و تروریست پرور است و هنگامی که حکومت ایران این گونه آشکارا می کوشد ثبات و آرامش را در خاورمیانه برهم زند و موجب وخیم تر شدن اوضاع گردد، شورای امنیت نباید ساکت نشیند.»

 

2 دیدگاه‌

  1. علت اصلى جدایى کاتالونیا از اسپانیا :
    کشور اسپانیا به ناو هواپیمابر روسیه سوخت نداد و گفت روسیه تحریم است و اطلاعات کشور روسیه (KGB) نیز در تلافى کارى که کشور اسپانیا انجام داد گروه شورشى تجزیه طلب را در اسپانیا پرورش داد که خواستار جدایى کاتالونیا از اسپانیا شدند یعنى هنوز روسیه مشغول انجام دادن جنگ سرد یا همان جنگ نرم در کشورهاى مختلف است .

    در ایران نیز سال ۵۷ کشور روسیه در جنگ سرد بر علیه آمریکا موفق شد حکومت آمریکایى محمدرضاشاه پهلوى را سرنگون کند و حکومت آخوند روسى یعنى آیت الله خامنه ایى را روى کار بیاورد که براساس اسناد و مدارک معتبر آیت الله خامنه ایى در یک دانشگاه روسى در داخل روسیه که هزینه آن را اطلاعات روسیه مى داده است درس خوانده و مدرک گرفته است و جالب اینجاست که روسیه مى خواست ایران در جهت حفظ منافع روسیه در سوریه هزینه مالى کند به همین خاطر دشمنى با اسرائیل از سوى عوامل نفوذى روسیه در حکومت ایران بهانه قرار گرفت تا ایران به بهانه دشمنى با اسرائیل حضور همیشگى در سوریه داشته باشد و حضور ایران در سوریه به بهانه مبارزه با اسرائیل یک دلیل قانع کننده به حساب آید ولى در اصل پشت پرده ماجرا این بود که روسیه از نوکر روسى خودش در ایران مى خواست که در جهت حفظ منافع روسیه در سوریه هزینه مالى کند به این مى گویند پیروزى جنگ سرد حرفه ایى روسیه بر علیه آمریکا در ایران .

    حکومت محمدرضاشاه پهلوى حکومت آمریکایى بود و حکومت آخوندهاى امروز ایران حکومت روسى است که فقط در جهت حفظ منافع روسیه حرکت مى کند به عنوان مثال اگر روسیه براى همیشه از سوریه خارج شود دشمنى حکومت ایران با اسرائیل نیز تعطیل مى شود .

Comments are closed.