رژیم ایران که همیشه سخترین دشمن عربستان بوده، اکنون برای مذاکرات ابراز آمادگی می کند

چند روز پس از آن که نفتکش ایرانی هنگام پیشروی در دریای سرخ هدف دو موشک قرار گرفت و مقادیر زیادی از نفت آن به دریا ریخت، و با آن که بسیاری از منابع آگاه ارزیابی می کنند که این موشک ها از خاک عربستان شلیک شده بود، سخنگوی حکومت اسلامی ایران یک بار دیگر اعلام کرد که دولت تهران آماده است با دولت ریاض وارد گفتگو شود و مایل است که این مذاکرات، خواه با میانجی و یا بدون میانجی انجام گیرد.

حکومت اسلامی، از هنگامی که قدرت را در ایران به دست گرفته، همیشه با عربستان در حال نزاع بوده و خمینی بارها کوشید حکومت خاندان سعودی را به زیر بکشد و راه را برای تسلط رژیم ایران و یا یک هیات اسلامی غیر وهابی بر اماکن مقدس در مکه و مدینه هموار سازد.

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که حکومت بسیار مایل است با عربستان درباره مسائل مهم امنیتی و مناسبات بین دو کشور وارد گفتگو شود و این مذاکرات می تواند به کمک میانجی و یا بدون میانجی صورت گیرد.

این سخنان در واکنش به گزارش هایی در رابطه با علت سفر عمران خان، نخست وزیر پاکستان به تهران بیان شده است. در این گزارش ها آمده است که او به درخواست ایالات متحده به تهران سفر کرده تا شاید بتواند بین ایران و عربستان میانجیگری کند.

از هنگامی که ملک سلمان بن عبدالعزیز، حکومت را در عربستان به دست گرفت و فرزند خود محمد بن سلمان را به ولیعهدی برگزید، دولت عربستان سیاست قاطعانه ای علیه رژیم ایران در پیش گرفته و در همه مجامع بین المللی نیز علیه آن اقدام می کند.

رادیو پیام اسرائیل چند روز پیش با استناد به منابع موثق خبری اطلاع داده بود که موشک ها از خاک عربستان شلیک شده و این، یک اقدام تلافی جویانه نسبت به حمله هوایی رژیم یاران به تاسیسات نفتی آرامکو در شمال شرق عربستان بوده است.

ابراز آمادگی شاخه دیپلماتیک رژیم ایران برای مذاکره با عربستان و تلاش برای آشتی بین دو کشور، در حالی بیان می شود که سپاه پاسداران و جناح تندرو در حکومت اسلامی، بارها ادعا کرده اند که توانسته اند رژیم عربستان را به سقوط و فروپاشی نزدیک کنند.

احتمال دارد که اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران، ترفندی برای دور ساختن عربستان از ایالات متحده است که اعلام داشته تعداد بیشتری سرباز به آن سرزمین اعزام می کند.

2 دیدگاه‌

 1. نگذارید که اخوندهای شیاد ما را به دنبال نخود سیاه بفرستند.

  این ظریف خاعن رفت با پوتین مذاکره کرد و بعد از چندی دریای مازندران را از دست دادیم.
  حالا این خاعن رفته که دو تا از جزیره های ایران را به عربستان ببخشه به دستور کشورهای اروپایی و روسیه و غیره.

  اینها دارند خاک میهن ما را تکه تکه میکنند و در همان حال مردم را با گشنگی دادن و بیکاری انقدر مشغول کرده اند که عشق به میهن را فراموش کنند.

  ستار خان و باقر خان کجایند که ببینند که مردم ایران چقدر بی غیرت شده اند زمانی که این قهرمانان میگفتند «خاک میخوریم اما خاک نمیدهیم»، اما ما گذاشتیم که اخوندها برای پابرجایی خودشان دریای مازندرانمان را به روسها ببخشند!!!!

  چهل سال غارت، غارت و فقط غارت ایران به دست ابردزدان درون مرزی و برون مرزی. در نتیجه اعتراض و نافرمانی مدنی ما بایستی با نه گفتن به صندوقهای رای گیری خونین اخوندی باشد.

Comments are closed.