رژیم با این تصور که اوضاع در عراق به طور نسبی آرام شده، اعزام زائران را از سر میگیرد

حکومت ایران با فرض آنکه آرامش نسبی در عراق برقرار گردیده، اعزام زائران ایرانی به اماکن مقدس شیعه در داخل عراق را از سر می گیرد. اعزام زائران از مدت ها پیش به خاطر تظاهرات خونین داخلی در عراق و همچنین ابراز مخالفت ها با حضور حکومت ایران در آن کشور متوقف شده بود.

علیرغم افزایش موج اعتراضات مردمی در عراق علیه شرایط حاکم و همچنین توطئه گری های رژیم ایران در آن کشور ، مدیرعامل شرکت مرکزی دفاتر خدمات زیارتی حکومت   (شمسا) از آغاز سفرهای دوباره زمینی به عتبات عالیات خبرداده و گفت : شورای عالی امنیت ملی از ۲۶ بهمن به صورت شفاهی مجوز را به سازمان حج و زیارت صادر و اعلام کرده که  مرزها باز است و می‌توان به صورت محدود اعزام به عتبات عالیات در مرز مهران را انجام داد.

مصطفی قاسمی افزود:  بر این اساس ما نیز اعلام آمادگی کرده‌‌ایم و در مرحله نخست آماده اعزام ۱۰ کاروان زمینی و ۵ کاروان هوایی به عراق هستیم و از روز ۲۶ بهمن آمادگی کامل برای ارائه خدمات به زائران را داریم. از ۲۶ بهمن تا ۳۰ فروردین نیز سفرهای نوروزی عتبات را در پیش داریم.

وی گفت : علی‌رغم اینکه نرخ ارز سیر صعودی داشته اما هزینه سفرها افزایش داده نشده و بر این اساس حداقل گروه قیمتی سفر زمینی ۲ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان و بالاترین گروه قیمتی ۲ میلیون و ۳۱۲ هزار تومان است همچنین حداقل قیمت سفر هوایی نیز ۳ میلیون و ۸۴۲ هزار تومان و حداکثر قیمت حدود ۴ میلیون تومان است.

قاسمی گفت: با توجه به افزایش ضریب امنیتی در کشور عراق، به تعداد کاروان‌ها افزوده خواهد شد.