رژیم به حوثی های یمن اسلحه می دهد که رژیم عربستان را براندازند، ظریف عملیات دفاعی ریاض را “چرخه شیطانی” می خواند

رژیم به حوثی های یمن اسلح می دهد که رژیم عربستان را براندازند، ظریف عملیات دفاعی ریاض را “چرخه شیطانی” می خواند

محمد جواد، ظریف ادامه جنگ در یمن را “چرخه شیطانی” نامید و خواهان پایان بخشیدن به آن شد. وزیر خارجه حکومت ایران، دیروز (سه شنبه ) در پیام توئیتری خود مسؤولیت ادامه خونریزی و کشتار در یمن را متوجه عربستان سعودی و امارات عربی متحده دانست، و بدون اشاره به دخالت های مالی و تسلیحاتی رژیم ایران به کمک حوثی ها، نوشت:  «چرخه شیطانی فروش سلاح به ائتلاف سعودی-اماراتی که نهایتا منجر به کشتار مردم یمن می‌شود،را متوقف کنید».

سپاهی علی فدوی، در مقام جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران پیشتر به طور علنی از آمادگی رژیم ایران برای یاری رسانی به حوثی ها سخن گفته و از جمله اظهار داشته بود: «حکومت اسلامی ایران هر چقدر که بتواند به برادران حوثی در یمن کمک می رساند». در عین حال فدوی ادعا کرده بود که چون بنادر یمن در محاصره است، اعطای چنین کمکی امکان پذیر نمی باشد. ولی آگاهان امور این ادعا را نادرست می دانند و می گویند همه جنگ افزارهایی که حوثی ها در اختیار دارند، از حکومت ایران رسیده است. این تسلیحات، از جمله شامل موشک های جنگی و پهپادهای تهاجمی می باشد.

2 دیدگاه‌

  1. براستی که خنده دارہ۰ خودشان با اعراب و شاخهھایِ دیگر اسلام میجنگند، سپس گلویِ خود را پارہ کرده و میگویند بیگانگان ھستند که مسلمانان را به جان ھم انداخته اند۰ ھمه میدانند که این ستیز در ۱۴ قرن پیش بر سر خلافت حضرت علی رخ داده است۰ حتی با بی شرمی و سنگدلی به ھمسر پیامبر اسلام ھم توھین میکنند۰ ھمه اینھا چه ربطی به بیگانگان در این قرن دارد!؟ وای بر شما مسلمانان۰

Comments are closed.