رژیم در ادامه تلاش برای پنهانکاری، کاربری را به اتهام “انتشار شایعات دروغ درباره کورونا بازداشت کرد

رئیس پلیس فتای استان فارس از بازداشت یک کاربر شبکه‌های اجتماعی به اتهام “شایعه‌پردازی”در باره  شیوع کرونا خبر داد و گفت که فرد بازداشت شده خبری درباره اخراج شماری از اتباع ایران به دلیل شیوع کرونا از یک کشور خارجی و ورود آنها به یکی از شهرهای استان فارس، منتشر کرده بود.

حشمت سلیمانی افزود:  که این بازداشت پس از آن انجام شد که “تعداد زیادی از شهروندان اعلام کردند که نام آنها جزء بیماران مبتلا به کرونا و پر خطری آمده که وارد کشور شده‌‌اند و انتشار این اسامی در فضای مجازی باعث سلب آسایش و ناراحتی برای آنها و خانواده‌هایشان  شده است.

رئیس پلیس فتای استان فارس تصریح کرد: «با بررسی دقیق‌تر مشخص شد که شکات همگی مسافران یکی از پروازهای ورودی به کشور بوده‌اند که اسامی آنها در فضای مجازی به عنوان بیماران مبتلا به کرونا منتشر شده است».

و در گزارش  دیگری آمده که فرمانده سپاه پاسداران عاشورا اعلام کرده که تاکنون ۵ تن از پاسداران در تبریز جان باخته اند و   هفت سرباز و کادر نظامی نیز به کرونا مبتلا شدند.

پاسدارعابدین خرم،‌ افزود:  «خانواده‌ها هیچ‌گونه نگرانی درباره حضور فرزندانشان در مراکز نظامی نداشته باشند».

در یک گزارش دیگر آمده است که شورای صنفی دانشجویان ایران  خبر داد که ماموران لباس شخصی امیرحسین مرادی دانشجوی فیزیک و علی یونسی دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف را بدون ارائه حکم و با ضرب و شتم از ۲۲ فروردین بازداشت کرده‌اند و از زمان بازداشت خبری از وضعیت این دانشجویان در دست نیست.

در این گزارش آمده است که ماموران لباس شخصی ضمن بازداشت این دو دانشجو که همراه با ضرب و شتم شدید و بدون ارائه هیچ حکمی بوده است، خانه‌های‌شان را تفتیش کرده و برخی لوازم شخصی از جمله موبایل و کامپیوتر آنها را ضبط کردند.

امیرحسین مرادی دانشجوی ترم چهارم کارشناسی فیزیک و علی یونسی دانشجوی ترم چهارم کارشناسی مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف و هر دو از برندگان مدال‌های المپیاد کشوری و جهانی هستند.

و دادگاه  حکومت ایران برای محمود صادقی نماینده اصلاح طلب در مجلس ۲۱ ماه حبس و ۵ میلیون جزای نقدی در نظر گرفت.

گفته شده است که این حکم به دنبال شکایت آخوند صادق آملی لاریجانی (رئیس سابق قوه قضائیه) از وی صادر شده است.

صادقی  برای این حکم درخواست تجدید نظر داده است