رژیم شایعه کشته شدن قآنی را جنگ روانی دشمنان دانست

به دنبال انتشار خبر شایعه کشته شدن پاسدار اسماعیل قاانی، رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش حکومت ایران گفت: چون دشمن نمی‌تواند در میدان نبرد واقعی علیه جمهوری اسلامی  کاری کند به فضای مجازی متوسل شده است و تلاش دارد تا با شایعه افکنی در باره کشته شدن فرمانده هان مقاومت اذهان مردم را مخدوش کند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در این باره  به نقل از مقامات عراقی نوشت که اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، با هدف متحد کردن گروه‌های عراقی در روزهای اخیر به بغداد سفر کرده است.این اولین سفر قاآنی به عراق از زمان انتصاب او به فرماندهی نیروی قدس پس از کشته شدن قاسم سلیمانی در حمله پهپادی آمریکاست.

آسوشیتدپرس در این باره نوشته ما شماری زیادی از مقامات عراقی به دلیل عدم تسلط اسماعیل قاآنی به زبان عربی و نداشتن مناسبات شخصی با سیاستمداران مهم، در توانایی او برای ایجاد توافق بین گروه‌های مختلف تردید دارند.

به گفته مقامات عراقی، اسماعیل قاآنی در سفرش به بغداد با رهبران گروه‌های شیعه اصلی از جمله هادی عامری، نوری المالکی و عمار حکیم و همین طور برهم صالح، رئیس‌جمهوری عراق، دیدار کرده است.

نظامی  احمدرضا پوردستان در ادامه با تهدید نیروهای امریکایی افزود:  اگر آمریکایی ها در عراق دست از پا خطا کنند، پاسخ به آنها منحصر به جغرافیای عراق نخواهد شد و هر جا که منافع آمریکایی ها باشد ممکن است هدف قرار بگیرد. نیروهای مسلح و جبهه مقاومت آمادگی لازم را دارند تا پاسخ دشمن را بدهند.

هم چنین مدیرمسئول نشریه کیهان، در واکنش به هشدارهای پرزیدنت ترامپ  که گفته بود اگر اتفاق بدی برای نیروهای امریکایی بیفتد این‌بار حکومت ایران هزینه بسیار سنگین‌تری را متحمل خواهد شد، نوشت: هشدار حمله احتمالی آمریکا به نیروهای مقاومت ما در عراق، حماقتی است  که منجر به پیروزی جبهه مقاومت در سراسر جهان می شود.

پاسدار حسین شریعتمداری گفته که  باید دعا کرد و عاجزانه از خدا خواست که ترامپ به ویروس کرونا مبتلا نشود و به حماقت های خود ادامه دهد.

پاسدار شریعتمداری در ادامه نوشته که این روزها، آمریکا بعد از ناکامی در تحمیل مهره خود به عنوان نخست وزیر عراق، دست به تحرکات نظامی تازه ای زده است که با توجه به شرایط سختی که با آن روبروست، بسیار بعید به نظر می رسد این تحرکات نظامی و جا به جایی نیروها،اهمیتی بیشتر از یک عملیات روانی داشته باشد.

هشدارهای شفاهی فرمانده هان سپاه پاسداران  همچنان ادامه دارد، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح حکومت  گفت: آمریکایی‌ها اگر چنانچه کوچکترین نظر سوی به امنیت کشور ما داشته باشند، با شدیدترین عکس‌العمل‌ها مواجه خواهند شد، اما ایران هیچ‌گونه دخالتی در این مسائل ندارد و هیچ قصدی برای تعرض به نیروهای بیگانه ندارد

پاسدار محمد باقری افزود: ما فعالیت‌ها و تحرکات آمریکایی‌ها را به طور کامل زیرنظر داریم و در مجموعه‌های اطلاعاتی ما تمامی این فعالیت‌ها ثبت و به لحظه دنبال خواهند شد. تمامی مجموعه‌های دفاعی با هوشیاری در حال دفاع از مرزهای زمینی، دریایی و هوایی هستند.

پاسدار محسن رضایی، نیز در این باره گفته که  آمریکا قصد دارد با بمباران مراکز نظامی و سیاسی، ترور افراد خاص و آدم ربایی در عراق پایه های اقتدار مردمی عراق را تضعیف و جریان هوادار و وابسته به خود را تقویت نماید تا دولتی را بر سر کار بیاورد که تضمین کننده غارت نفت عراق و حضور نظامی‌اش در عراق باشد.

وی افزود: قطعا شرایط عراق برای آمریکا نسبت به ویتنام به مانند باتلاق خواهد بود و مردم مسلمان و انقلابی عراق بیش از ویتنامی ها قادرند امریکا را ذلیلانه از کشور خود خارج کنند

همزمان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در مرز نیز اعلام کرد:  گروه۲۴ بعثت نیروی زمینی سپاه پاسداران برای هرگونه تهدید دشمن از جمله تهدیدات بیولوژیک پرتوی و هسته ای آماده است.

پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان افزود:  سپاه پاسداران با داشتن تجهیزات پیشرفته ساخت وزارت دفاع آماده مقابله با هرگونه تهدید است .