رژیم قصد دارد برای ایجاد تهدید جانی علیه زندانیان سیاسی، تبهکاران را به بند آنان بفرستد

حکومت ایران تلاش دارد با قاطی کردن زندانیان عادی و سیاسی در یک بند، آنان را تحت فشار بیشتری قرار دهد و جانشان را بیش از پیش به خطر اندازد. سپیده قلیان و عاطفه رنگریز، دو فعال زندانی در بازداشتگاه قرچک، در اعتراض به انتقال دو زندانی عادی به سلول انفرادی، تحصن کردند.

در ماه های اخیر، رژیم با فرستادن تبهکاران زندانی به سلول های زندانیان سیاسی، دست کم دو تن از آنان را به وضع فجیعی به قتل رسانده اند.

سپیده قلیان از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های هفت‌تپه به ۱۸ سال زندان و عاطفه رنگریز از بازداشتی‌های روز کارگر به ۱۱ سال زندان محکوم شده‌اند.

همزمان با روز جهانی معلم،تعدادی از فرهنگیان و معلمان بازنشسته، دراعتراض به وضعیت معیشت خود مقابل اداره آموزش و پرورش تهران تجمع کردند.

به گزارش رسانه‌‌های اجتماعی، در این تجمع که دیروز ( شنبه ) برگزار شد، شعارهایی چون فریاد فریاد از این همه بیداد و حقوق‌های نجومی فلاکت عمومی سرداده شد.

ایلنا در گزارشی نوشته است : این معلمان از مسئولان وزارت آموزش و پرورش درخواست دارند به صدای مطالبه‌گری آنها گوش فرا دهند.

در این میان اعلام شد که دادگاه تجدیدنظر حکم شش ماه زندان حسین جنتی، غزل‌سرا را  تایید کرده است.

حسین جنتی، غزل‌سرای ورامینی که یک بار هم در حضور علی خامنه ای شعر سرایی کرده بود ، به علت شعرخوانی‌ که در یکی از دانشگاه‌های اصفهان به اتهام به گفته انان  “تبلیغ علیه نظام” به شش ماه زندان محکوم شده بود از تایید حکم اش در دادگاه تجدید نظر خبرداد .

جنتی افزود : همواره در شعرهایش علیه “ظلم، فساد، تبعیض، سوءاستفاده از قدرت، سوءاستفاده از دین، ریا دروغ و درست‌درازی به بیت‌المال” گفته و خواهد گفت.