رژیم قصد دارد دانشگاه های جداگانه ای برای دختران و پسران دانشجو برپا سازد

حکومت اسلامی در اقدام جدید به هدف جداسازی مرد و زن، قصد دارد دانشگاه های آن ها را نیز از هم جدا سازد تا دختران دانشجو نتوانند با پسران ارتباطی داشته باشند
رئیس مرکز جذب وزارت علوم ایران خبرداد: بزودی آقایان را از دانشگاه هایی که دختران در ان تحصیل می کنند حذف خواهند کرد.
محمدرضا رضوان طلب افزود: وزیر علوم تحقیقات و فناوری دستور داده، نسبت به دانشگاه‌های تک جنسیتی هم سهمیه جذب اساتید خانم را افزایش دهیم و هم تاکید کنیم فقط عضو هیات علمی خانم جذب کنند و غیر از عضو هیات علمی خانم کسی را گزینش نکنند.
وی گفت: بناست به تدریج تمام دانشگاه‌های تک جنسیتی در اختیار اساتید خانم قرار گرفته و همه افراد خانم باشند الان تعدادی اساتید آقا در دانشگاه‌های تک جنسیتی هستند که باید کم کم خودشان متقاضی باشند و یا سیاست بر این باشد که این اساتید به دانشگاه‌های دیگر منتقل شده و اساتید خانم جایگزین آنها شوند.
رئیس مرکز جذب وزارت علوم درباره تسهیلات ویژه اساتید خانم نیز افزود: تسهیلات از جهت نگاه ایجابی و نگاه مثبت نسبت به پرونده اساتید خانم به این صورت است که به عنوان مثال اگر معدل متقاضی آقا از مقداری که اعلام شده کمتر باشد هیات مرکزی جذب روی آن تاکید می‌کند ولی اگر در مورد متقاضیان جذب خانم این گونه باشد، با توجه به گرفتاری که خانم‌ها دارند و تاکید مرکز جذب بر جذب اساتید خانم، یک یا دو نمره را مسامحه می‌کنیم.
وی گفت: ولی این موضوع اعلام شده نیست و در هنگام تصمیم‌گیری بر روی پرونده جذب اساتید خانم این نگاه مثبت و ایجابی وجود دارد.
در حال حاضر ۸ دانشگاه دخترانه در بخش دولتی و ۶ موسسه غیرانتفاعی در بخش غیردولتی وجود دارد که در گروه های ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی دانشجو می پذیرند.
در این میان از دانشگاه های بخش دولتی می توان به دانشگاه الزهرا -تهران، دانشگاه دخترانه حضرت معصومه قم، دانشگاه فرزانگان سمنان “ویژه خواهران”، دانشگاه کوثر بجنورد، دانشگاه نهاوند”ویژه خواهران”، دانشکده فنی وحرفه ای دختران تهران”شریعتی”، دانشکده ریاضی وکامپیوتر خوانسار، دانشگاه نرجس رفسنجان اشاره کرد.
همچنین موسسه غیرانتفاعی ال طه – تهران، موسسه غیرانتفاعی المهدی -اصفهان، موسسه غیرانتفاعی حکیم طوس مشهد، موسسه غیرانتفاعی شکوه شرق- زاهدان، موسسه غیرانتفاعی فاطمیه شیراز و موسسه غیرانتفاعی فیض الاسلام -خمینی شهر از موسسات آموزش عالی غیردولتی هستند که پذیرش دختران را برعهده دارند.

یک دیدگاه

  1. هردم ازاین مغزهای مرتجع وعلیل وزنگ زده وپوسیده بری می رسد-کهنه ترازکهنه تری میرسد- این حکومت آخوندی همیشه یک اقدام ارتجاعی درآستین خودداردتادقیقا”بتواندمردم ایران را تا۱۴قرن به عقب برگرداند!!

Comments are closed.