رژیم کشته شدن سه تن را تائید می کند، ولی شبکه های اجتماعی از قتل حدود چهل نفر بدست نیروهای حکومتی خبر می دهند

در همان حال که شبکه های اجتماعی در ایران ارزیابی می کنند که در تظاهرات مردمی دو روز گذشته (شنبه و یک شنبه) حدود چهل نفر در اثر تیراندازی مستقیم ماموران حکومتی جان خود را از دست داده اند، درباره جانباختگان در چند شهر آمار دقیق تری انتشار یافته است.

به گزارش نهادهای حقوق بشری، در دو روز گذشته بیش از ۱۴ نفر از معترضین در جوانرود، ۶ نفر در کرمانشاه، ۶ نفر  در مریوان ، و یک نفر درسنندج کشته شده‌اند.

در ادامه این گزارش امده است که بر اساس فیلم‌های منتشر شده در گلشهر کرج ۱ نفر، در شیراز ۱ نفر، دراصفهان ۱ نفر و در بهبهان ۴ نفر از معترضان کشته شدند.

رژیم ایران برای سرکوب کردن اعتراضات مردمی در ادامه خشونت های خود علیه مردم دست به بازداشت های گسترده ای زده است .

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه در گزارشی نوشت : سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس ۲تاکنون  نفر از لیدرهای وابسته به گروه های مخلف نظام جمهوری اسلامی ایران را در اعتراض های روز شنبه شیراز نسبت به افزایش قیمت بنزین، دستگیر کرده است .

سازمان اطلاعات سپاه فجر فارس در بیانیه ای گفته است : این ۲ نفر با وعده های اقامت و پرداخت پول، ماموریت پیدا کرده بودند تا ضمن تحریک مردم برای حمله به اماکن کلیدی و تخریب اموال عمومی، فیلم این رویداد را تهیه و برای سرکردگان خود در خارج از کشور ارسال کنند.

رژیم ایران همیشه در تلاش بوده  تا سمت و سوی اعتراضات واقعی مردم ایران علیه بی عدالتی و فقر و فساد در کشور را به حاشیه کشانده و این جنبش های مردمی را به گروه های خارجی و کشورهای اسرائیل و امریکا نسبت دهد .

علی ربیعی سخنگوی دولت ، محمود واعظی رئیس دفتر روحانی  و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از ۴ روز پیش  تاکنون به شکل جداگانه تاکید کرده اند که موضوع تغییر بهای بنزین مورد تایید مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.

پاسدارروح‌الامین قاسمی فرمانده انتظامی گلستان گفت : در برخورد قاطع با هنجارشکنان و مخلان نظم و امنیت در استان  ، عوامل اغتشاش در گرگان بازداشت شدند.

وی افزود : بنا به دستور علی خامنه ای ما گوش به فرمان رهبر هستیم و با کسانی که بخواهند به هر نحوی آرامش و امنیت مردم را خدشه‌دار کنند برخورد شدید خواهیم کرد.

به گزارش شبکه های اجتماعی در ایران که ازطریق  تلفن با رسانه های خارج از کشور در ارتباط اند خبر از  شکل‌گیری تجمع و بسته‌ شدن برخی خیابان‌ها در شهرهای شیراز، اصفهان،‌ بوشهر، قائم‌شهر، نجف‌آباد، تبریز، خرم‌آباد، کرج، کرمانشاه، گرگان، اندیمشک، بابل، گچساران،‌ ساری، قزوین، چابهار، مریوان، یزد، نیشابور، بهبهان، گرمسار،‌ قرچک،‌ اسلام‌شهر،‌ ماهشهر، جوانرود، رشت، اهواز و… رسیده است .

گفته شده به علت عدم دسترسی به اینترنت در ایران برخی از گزارش‌های تایید نشده،‌ اما خبرها هم چنان حکایت از کشتار مردم و افزایش تعداد  کشته‌شدگان در درگیری ماموران امنیتی با مردم است که آمار آنان به ده‌ها نفر رسیده است.