رژیم که از انفجار دوباره خشم مردم وحشت دارد، واحدهای جدیدی را در چارچوب نیروی بسیج برپا می کند

بسیاری از آشنایان امور ایران بر این باور هستند که حتی اگر در مرحله کنونی، رژیم از طریق کشتار مردم و زندانی کردن تلاشگران و شکنجه معترضین، توانسته است موقتا آتش اعتراض را خاموش کند، ولی احتمال زیاد می رود که این خشم مردمی، در آینده ای نه چندان دور دوباره منفجر شود و رژیم را با یک خطر جدی تر روبرو سازد.

با توجه به این احتمال، خبر رسید که رژیم اقدام به تشکیل گشت های تجسس بسیج با نام  گشت‌های امنیت محله محور، کرده است .پاسدار علی رزمجو، فرمانده سپاه استان بوشهر خبرداد که بزودی  گشت‌های امنیتی رضویون، که ترکیبی از تمام دستگاه‌های امنیتی اعم از سپاه، بسیج، وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی است و برای شناسایی و سرکوب معترضان در محله های شهرهای کشور تشکیل شده است . در سراسر ایران  فعال خواهد شد . .

گفته شده است که پیش از اعتراضات سراسری دی ماه ۱۳۹۶ اعتراضات گسترده در ایران در اغلب موارد در شهر تهران و طبقه متوسط متمرکز بود اما طی دو سال گذشته اعتراضات در کوچک‌ترین شهرها  و تا عمق شهرها که محلات هستند در جریان است.

پاسدار علی فدوی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران، پیشتر گفته بود که اعتراضات سراسری ۲۸ استان از ۳۱ استان ایران را درگیر کرده است و اداره سیاسی سپاه پاسداران نیز در گزارش تاکید کرد که اعتراضات در تهران و دیگر شهرهای ایران متمرکز به محلات است.

علی رزمجو گفت :  اعتراضات سراسری در ایران یک فتنه جهانی بود و  مردم معترض اشرار و اغتشاشگر بوده که با حمایت اسرائیل و آمریکا و عربستان دست به هرج و مرج زده اند .نظام ما  شرارت‌ها، آشوب‌ها و اغتشاشات بسیاری را پشت سر گذاشته است و در حوادث اخیرنیز شاهد حضور بسیجیان در کنار دیگر نیرو‌های امنیتی و انتظامی بودیم و همین حضور بسیجیان  سبب شد تا این آشوب نیز در نطفه خفه شود.

رزمجو گفت: حفظ و ثبات امنیت در  درون یک حاکمیت بسیار ارزشمند است وباید برای ثبات و پایداری جامعه و بقای کشور آن را در سطح قابل قبولی برقرار کرد.

حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی،نیز پیشتر با  امضای تفاهمنامه همکاری بین نیروی انتظامی با سازمان بسیج در ارتباط با  راه اندازی گشت رضویون خبر داده و گفته بود: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده، گشت رضویون یا همان گشت‌های امنیت محله محور،  پس از راه اندازی و شروع رسمی فعالیت خود قطعا نتایج مثبتی را به دنبال خواهد داشت که مردم می‌توانند شاهد آن باشند.

خبرگزاری فارس وابسته به حکومت در آغاز اعتراضات سراسری  مردم علیه گرانی نرخ بنزین نوشته بود : اعتراضات سراسری در حدود ۱۰۰ نقطه ایران روی داده است.

قاسم میرزایی‌نیکو، نماینده فعلی دماوند در مجلس شورای اسلامی و که سال‌ها از اعضای ارشد وزارت اطلاعات بود، گفت که تاکنون اعتراض‌های اخیر در بیش از ۵۰۰ نقطه کشور رخ داده است.

به نظر می رسد که رژیم جمهوری اسلامی در پی سرکوب کردن اعتراضات بعدی  اقدام به تشکیل گشت‌های امنیتی رضویون با محور “محلات” کرده‌اند.

یک دیدگاه

  1. در وحله نخست که قیافه های بیشتر این ادم کشهای حرفه ای به نظر ایرانی نمیایند، و در وحله دوم این ادم کشها را باید یکی یکی شناسایی کرد تا بعدا محاکمه بشوند.

Comments are closed.