رژیم که قصد انزوای کامل فرهنگی ایران را دارد، فعالیت کانون فرهنگی بریتانیا را نیز ممنوع کرد


حکومت ایران در تلاش برای منزوی ساختن هرچه بیشتر مردم ایران از تاثیرات فرهنگ غرب، کانون فرهنگی بریتانیا در ایران را نیز تعطیل می کند. وزارت اطلاعات حکومت  با اعلام این خبر، هشدار داد که از این پس، هرگونه همکاری با شورای فرهنگی بریتانیا، (“بریتیش کانسیل”) ممنوع” است و پیگرد قضایی خواهد داشت.

بریتانیا هنوز در این باره واکنشی نشان نداده است .

وزارت اطلاعات رژیم در بیانیه ای خود همچنین نوشت : تهران  در حال “رصد کردن فعالیت ” بریتیش کانسیل بوده و ” با اقدام به موقع از عملیاتی شدن و تحقق اهداف انگلیس در شبکه سازی و نفوذیابی در حوزه های آموزشی جلوگیری خواهد کرد.

شورای فرهنگی بریتانیا،‌ بریتیش کانسیل در سراسر جهان فعالیت‌های فرهنگی دارد و از جمله تدریس زبان انگلیسی و برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری را عهده دار است

ارس امیری، فعال فرهنگی و دانشجوی دانشگاه کینگستون در بریتانیا، که از سال گذشته  تاکنون در ایران زندانی شده، از سوی دستگاه قضایی ایران به دلیل همکاری با شورای فرهنگی بریتانیا به “نفوذ و جاسوسی” متهم و از سوی دادگاه تجدیدنظر به ۱۰سال زندان و ۲ سال ممنوعیت از کار و منع خروج از کشور محکوم شده است.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه پیشتر گفته بود  ارس امیری، زندانی سیاسی، شورای فرهنگی بریتانیا متهم به فعالیت‌های غیرقانونی است .

گفته شده است دفتر بریتیش کانسیل، در ایران با مجوز وزارت ارشاد فعال بوده است.

حکومت ایران دائما از خطر فرهنگی کشورهای غربی سخن می گوید و ادامه تدریس زبان انگلیسی در مدارس ایران نیز هدف قرار داده اند و می کوشند که ملت ایران را از هر گونه تماس با فرهنگ پیشرفته غربی محروم سازند .

یکی از هدف های اشغال سفارت امریکا نیز ایجاد بحران شدید به هدف دور ساختن ایران از تاثیر فرهنگ امریکایی بوده است .

حمیدرضا رسایی، عضو جبهه پایداری یک روز پس از سالروز اشغال سفارت امریکا در ایران  گفت : هر سال باید از دیوار سفارت آمریکا بالا برویم .چرا که سفارت و جاسوس‌خانه آمریکا در ایران تعطیل نشده است و آمریکا هنوز در کشور ما نفوذی و افرادی دارد که به سیاست‌های آمریکا دل بسته‌اند.