رژیم یک بار دیگر از مردم می خواهد که علیه یکدیگر به جاسوسی و خبرچینی بپردازند

رژیم یک بار دیگر از مردم می خواهد که علیه یکدیگر به جاسوسی و خبرچینی بپردازند

حکومت اسلامی ایران، یک بار دیگر در پیکار بی حاصلی که علیه شیوه پوشش بانوان ایران و آن چه که “بی حجابی، بدحجابی و شُل حجابی” می نامد، از مردم خواست علیه یکدیگر به خبرچینی بپردازند و در موقعیت عامل جاسوسی حکومت رفتار کنند

محمد مهدی حاج‌محمدی سرپرست دادسرای ارشاد، با انتشار دادن یک شماره تلفن ۲۴ ساعته از شهروندان تهران خواست در صورت مشاهده مواردی مانند “‌کشف حجاب در خودرو” و “رقص مختلط”، فوری  مشخصات این افراد را به دادسرا گزارش کنند.

این در حالی است که حسین رحیمی، رییس پلیس تهران پیشتر گفته بود اعلام شماره تلفن برای گزارش موارد بد‌حجابی  دروغ محض است و آنرا صریحا رد کرده بود.

وی گفته بود: چنین اقدامی اگر اجرا شود “امنیت روانی افراد جامعه را به خطر می‌اندازد” و پلیس “دنبال این نیست که بخواهد جوی ناایمن برای امنیت روانی مردم ایجاد کند.”

حاج‌محمدی پس از یک آموزش کوتاه شفاهی به مردم از “شهروندان اخلاق مدار” به گفته ی وی خواست:  به محض مشاهده هرگونه “کشف حجاب در خودرو”، “کشف حجاب یا سرو مشروبات یا برگزاری مراسم مختلط رقص در اماکنی همچون سفره خانه، کافه، رستوران، مراکز خرید، باغ تالار و…”، “اطلاع از برگزاری پارتی‌های شبانه یا خانه‌های فساد و فحشا”، “انتشار مطالب خلاف عفت در اینستاگرام و …” را پس از جمع آوری مستندات لازم با ذکر کامل مشخصات محل و زمان وقوع جرم موضوع را به این دادسرا اعلام کنند.

وی افزود:  «شخصا این پرونده‌ها را بررسی و رسیدگی می‌کند، به ارسال کنندگان گزارش‌‌ها اطمینان داد که گزارش‌های واصله “در سریع‌ترین زمان” ممکن می‌شود.»

سرپرست ارشاد به شکل علنی و بدون در نظر گرفتن عواقب این کار مردم را تشویق به جاسوسی علیه یکدیگر می کند.

پاسدار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان  گفته بود که دو هزار گروه مقاومت در راستای “تذکر لسانی”‌ و “عملی”  در استان گیلان تشکیل شده است.

بارها نیروهای سپاه و بسیج  با استفاده از اختیارات قانونی و فراقانونی وحمایت قوه قضاییه و  با متوسل شدن به بهانه‌هایی مانند تامین امنیت یا “امر به معروف و نهی منکر” اقدام به نقض حقوق شهروندی ایرانیان کرده اند و به طور مستقل آنان را بازداشت و  در زندان های سپاه پاسداران زندانی می کنند .

سخنگوی دولت روحانی  یکی از سران حکومت ایران ۵ سال پیش پا را فراتر گذاشته و گفته بود:   «برای جامعه اسلامی و مذهبی و ارزشی ما بدحجابی نوعی بیماری محسوب می‌شود و با بافت مذهبی کشور ما سازگاری ندارد باید این بیماری درمان شود .»

2 دیدگاه‌

  1. مردم هوشیار باشند.
    چرا میخواهند توجه مردم را از موضوع مهمی مثل فساد حکام و مدیران دولتی و بازاریان فاسد ، منحرف سازند و توجه مردم را به سمت موضوعات بی ارزشی مثل حجاب منحرف کنند؟

  2. مردم عزیز مراقب باشید که دشمنان ایران یکی از راه های مقابله با ایران را استهاله فرهنگی میدانند تا با این کار فرهنگ برهنگی را از طریق ابزارهایی مانند اینستاگرام و شبکه های اجتماعی گسترش دهند و مردم را از ارزش های اسلامی و عدالت خواهانه به دور کنند توصیه که نتانیاهو به بوش پسر کرد این بود که با شبکه های ماهواره ای به ایران حمله کنید نه حمله نظامی آن روز شبکه های ماهواره ای ابزار این توطئه بود و امروز اینستاگرام و غیره …..چرا اگر کانال یا کاربری از سیاست های آمریکا و اسراییل نقدی میکند فوری در فیسبوک و اینستاگرام و …. صفحه مورد نظر حذف می شود چون آنها نمی خواهند مردم جهان از حقایق با خبر باشند امروز ما هم باید با تحریم ابزار دشمنان از شبکه های اجتماعی داخلی استفاده کرده و با نقشه دشمنان مقابله کنیم

Comments are closed.