رکود مبتلایان روزانه کورونا در ایران شکسته شد:  ۳۹۹ تن جان باختند 

وزارت بهداشت اعلام کرد:  در۲۴ ساعت گذشته تاکنون ( پنجشنبه )،  ۳۹۹ تن جان باختند و  ۸۲۹۳ تن دیگر مبتلا شدند.

سیما لاری گفت : در شبانه روز گذشته تاکنون «  ۳۹۹ تن از مبتلایان جان دادند، که حدود ۱۶ تن از روز قبل بیشتر شده است و آمار جان باختگان این بیماری به ۳۴ هزار و ۱۱۳ تن رسیده است.

او افزود: « از ظهر روز گذشته تا امروز، ۸۲۹۳  تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۱۴۶۹ تن از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به  ۵۹۶ هزار و ۹۴۱ تن رسیده است».

لاری  گفت:   ۵۰۵۵ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و حالشان بسیار وخیم است .

او در ادامه افزود: ۳۱ استان کشور در وضعیت قرمز و نارنجی و زرد قرار دارد.

ادامه این خبر امده است که قاسم جلیلوند، فرمانده مرکز درجه‌داری پدافند هوایی اراک و ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی، پس از چند روز بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بر اثر ابتلا به کورونا جان‌داد.

فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی حکومت ایران  از جمله سپاه پاسداران، ارتش و نیروی انتظامی گزارش‌های روشنی از میزان ابتلا و جان‌باختگان بر اثر کرونا ارائه نمی‌کنند و در اغلب موارد هرگونه ابتلا به کرونا در میان نیروهای نظامی و پادگان‌ها را تکذیب می‌کنند با این حال پیشتر جانشین فرمانده کل ارتش مواردی از ابتلا و درگذشت نیروهای ارتش را تایید کرده بود.

همچنین شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی نیز اعلام کرد: ۹ کارمند بانک‌ جان‌باختند،۴ هزار و ۳۰۰ نفر به کرونا مبتلا شدند

حسین قشلاقی، عضو شورای عالی نظام پزشکی گفته بود که آمارهای کرونا در ایران «پایین ارائه می‌شود» و آمار قربانیان در ایران سه تا چهار برابر آمار رسمی است که وزارت بهداشت اعلام می‌کند.