رکورد ابتلای روزانه به کرونا در کره جنوبی شکسته شد

کوون دیوک چئول، وزیر بهداشت کره جنوبی، امروز چهارشنبه، در حالی که این کشور با شدیدترین شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، گفت: «کره جنوبی بیش از ۲۲۰۰ مورد جدید روزانه از ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کرده است که از زمان شروع همه گیری در ژانویه گذشته رکورد محسوب می شود».

وزیر بهداشت کره افزود: «شمار ابتلاها، به دلیل گسترش دلتا، نوع مسری‌تر کرونا، و افزایش سفرهای داخلی در تابستان، افزایش یافته است».

وی همچنین به افزایش موسوم به “پخش کننده‌های خاموش” در جامعه، مانند محل کار، سالن‌های ورزشی سرپوشیده، کلیساها و خانه‌های سالمندان اشاره کرد که منجر به شیوع ویروس با ناقل اولیه ناشناخته می‌شود.

کره جنوبی از ماه ژوئیه برای مهار شیوع های پراکنده ویروس کرونا که در ابتدا عمدتا بر کلان شهر سئول متمرکز بود، تلاش می کرد، اما ویروس دوباره در سراسر این کشور گسترش یافت.

رئیس جمهور کره جنوبی نیز با ابراز نگرانی از افزایش مبتلایان به کرونا در این کشور، گفت: «ما در یک دوره بحرانی هستیم که اگر نتوانیم جلوی گسترش فعلی را بگیریم، می‌تواند به نقطه عطفی برای افزایش بیشتر ابتلا به کرونا تبدیل شود».

آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری‌های کره جنوبی، دیروز (سه‌شنبه)، از ۲۲۲۳ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور را به ۲۱۶ هزار و ۲۰۶ تن و تعداد کشته شدگان را به ۲۱۵ تن رساند.

مقامات بهداشتی کره گفتند که افزایش آمار ابتلا با سرعت کنونی، می‌تواند سیستم مراقبت‌های بهداشتی کشور را تحت فشار قرار دهد.

تنها ۱۵٫۷ درصد از ۵۲ میلیون نفر از مردم کره جنوبی به طور کامل واکسینه شده‌اند، در حالی که ۴۲٫۱ درصد حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند. هدف دولت این کشور،  این است که ۷۰ درصد مردم تا ماه سپتامبر امسال، دست‌کم یک دوز دریافت کرده باشند.