رکورد بستری کرونا در خوزستان شکسته شد

شیوع موج پنجم کرونا در ایران بر مبنای گسترش نوع دلتا ویروس کرونا منجر به وضعیت وخیمی در سراسر کشور شده و شرایط ۳۵۹ شهر کشور را در وضعیت قرمز کرونا قرار داده است. کرونا در خوزستان هم بیداد می‌کند و مسئولان بهداشتی این استان از شکسته شدن رکورد آمار بستری بیماران مبتلا به کرونا در این استان خبر می‌دهند
به گزارش رکنا، فرهاد ابول‌نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز گفت: «دیروز چهارشنبه ۵۲۱ بیمار در بیمارستان‌های استان خوزستان بستری شدند و اکنون تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های خوزستان به ۲ هزار و ۶۴۵ نفر رسیده است که این رقم تاکنون بالاترین تعداد بیمار بستری در استان است».

وی افزود: «ورودی بیمارستان‌ها نیز در این روز، ۸ هزار و ۹۹۰ مورد بوده است که تاکنون بالاترین رقم ورودی روزانه در استان خوزستان ۹ هزار نفر می‌باشد».

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز گفت: «همچنان روند صعودی بیماری ادامه دارد و همکاران ما بیش از توان در حال فعالیت و ارائه خدمات هستند».

ابول‌نژادیان با اشاره به بازدید خود از بیمارستان نظام مافی شوش بیان کرد: «این بیمارستان به یک دستگاه اکسیژن نیاز داشت که یک تانکر اکسیژن ۱۰ تنی به ظرفیت قبلی بیمارستان افزوده شد. دستگاه اکسیژن‌ساز دیگری نیز در یکی دو روز آینده به بیمارستان منتقل می‌شود».

وی در مورد کمبود تخت در بیمارستان نظام مافی شوش، گفت: «با توجه به زیاد بودن تعداد بیماران کرونا، این بیمارستان با کمبود تخت مواجه بود که در حال آماده‌سازی بخش جدیدی در این بیمارستان هستیم و تخت‌ها از اهواز در حال انتقال به شوش هستند و امیدواریم در یکی دو روز آینده بخش جدید در این بیمارستان راه‌اندازی شود».

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: «از روز سه‌شنبه بیمارستان‌های خصوصی استان خوزستان وارد چرخه کرونا شدند بنابراین اکنون همه بیمارستان‌های خوزستان درگیر کرونا هستند».