رکورد حکومت اسلامی: «ایران دارای بالاترین درصد مرگ افراد به علت اعتیاد است»

یک مقام حکومتی در ایران فاش ساخت که کشور دارای بالاترین سهم مرگ در جهان، به علت  مصرف مواد مخدر می باشد

منتظرالمهدی معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران در کنگره بین المللی دانش اعتیاد گفت : سالیانه ۴۵۰ هزار نفر به سبب سوء مصرف مواد مخدر در دنیا جان می‌دهند و ۳۶ هزار و ۶۰۰ مورد از این مرگ و میرها در ایران رخ می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا روزانه ۱۰ نفر در ایران بر اثر سوء مصرف مواد مخدر جان می‌دهند، تعداد مرگ و میرهای سالانه ایران در این زمینه را ۳۶ هزار و ۶۰۰ نفر است .

در این گزارش امده است : طی دو دهه اخیر با افزایش ۳۳۰۰ درصدی تولید تریاک و زمین کشت در افغانستان در ۴ سال پیش  سالیانه ۴۵۰۰ تن کشت می‌شد که سه سال پیش به ۹ هزار تن رسید. همچنین سال گذشته نیز به سبب کم آبی، کاهش پیدا کرد و طبیعتا امسال با باران‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.

منتظر المهدی افزود: از انواع مواد مخدری که در ایران مصرف می‌شود، تریاک با ۶۷ درصد در جایگاه اول مصرف قرار دارد. بعد از آن حشیش، گل، ماری جوانا با ۱۲ درصد و در مقام سوم شیشه با ۸ درصد و هروئین با ۷ درصد در مقام چهارم قرار دارد.

رسول خضری، عضو عضو کمیسیون اجتماعی مجلس پیشتر هشدار داده بود که کشور ایران  رتبه اول مصرف مواد مخدر سنتی و صنعتی در دنیا را دارا است

فرمانده پیشین ارتش حکومت ایران احمد رضا پوردستان پیشتر گفته بود : «موج گسترده بی بند و باری، مواد مخدر، تبعیض نژادی، آمار بالای جرم و جنایت و قتل و خودکشی به گونه شده که مهار آن از دست سرمداران آمریکایی خارج شده است، و این امپراطوری زودتر از حد تصور سقوط خواهد کرد».

2 دیدگاه‌

  1. کلی از این نوع عزت و احترام ها هدیه کرده به مردم ایران انقلاب اسلامی؟ این فقط گوشه کوچک از آن عزت احترام است که رهبری ایران ادعا میکند!

  2. اگر دستشان برسد همه را به این بلا مبتلا میکنند.

    پول و منافع مالی بسیاری برایشان دارد.
    کشور را در برابر اعتراضات مردمی بیمه میکند.
    کشور را به یک وارد کننده انواع کالاهای خارجی مبدل میکند

Comments are closed.