ریاض و واشنگتن توافقنامه را امضا کردند که به موجب آن سامانه دفاع موشکی تاد را در اختیار عربستان قرار خواهد داد

تاد که محصول شرکت تسلیحاتی لاکی مارتین شرکت طرف قرارداد پنتاگون نگین درخشان تاج صنایع دفاعی آمریکا به حساب می آید

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه سی ان بی سی تایید کرد که ریاض و واشنگتن توافقنامه ای را امضا کردند که به موجب آن شرکت تسلیحاتی آمریکایی سامانه دفاع موشکی تاد را در اختیار عربستان سعودی قرار خواهد داد.

مبلغ این قرارداد یک و نیم میلیارد دلار اعلام شده است.

با امضای قرارداد بین دو دولت آمریکا و عربستان سعودی در هفته جاری راه فروش ۴۴ سامانه موشکی تاد به این کشور نفت‌خیز هموار شده است ‏.

تاد که محصول شرکت تسلیحاتی لاکی مارتین شرکت طرف قرارداد پنتاگون است نگین درخشان تاج صنایع دفاعی آمریکا به حساب می آید.

شبکه خبری سی ان بی سی می‌گوید که سفارت عربستان در واشنگتن حاضر نشده درباره این خبر اظهار نظری بکند خبر امضای فروش موشک تاد درست هنگامی منتشر می‌شود که دولت سعودی در ارتباط با قتل جمال خاشکچی روزنامه نگار و همچنین ادامه جنگ ویرانگر یمن زیر فشار شدید جهانی قرار گرفته است.

اما پرزیدنت ترامپ با تاکید بر این امر که معامله با عربستان باید ادامه داشته باشد از تصمیم به فروش این جنگ افزار دفاع می‌کند.

خبر امضای این قرارداد در حالی منتشر می‌شود که سنای آمریکا چهارشنبه شب با اکثریت آرا قطعنامه ای را برای تصویب نهایی پیش برد که می‌تواند به حمایت نظامی آمریکا از ائتلاف عربستان سعودی علیه حوثی های تحت حمایت جمهوری اسلامی در یمن خاتمه دهد.

یک دیدگاه

  1. درحدمقدور کشور خوب عربستان سعودی را به سلاحهای مهم روز مسلح کنید تا در صورت دیوانه بازی وبی شعوری سران نظام سلطه وظالم ومتجاوز گرحکومت ایران – کشور عربستان بتواند از پس انها بربیاید ومقابله به مثل کند و دست از عربده کشی وحریف خواستن وایجاد جنگ وخونریری دست بردارد.

Comments are closed.