ریچارد گرنل دوباره از توییتر به دلیل دسترسی مقام‌های رژیم ایران به این شبکه اجتماعی انتقاد کرد

ریچارد گرنل دوباره از توییتر به دلیل دسترسی مقام‌های رژیم ایران به این شبکه اجتماعی انتقاد کرد. کاخ سفید نیز گفته بود : توییت ضداسرائیلی خامنه‌ای مصداق ترویج خشونت است، اما توییتر هیچ اقدامی نمی‌کند

ریچارد گرنل، سرپرست سابق اطلاعات ملی ایالات متحده  از سیاست مسئولان توئیتر که همچنان به مقام‌های رژیم ایران  اجازه دسترسی به این شبکه اجتماعی را می‌دهند، انتقاد کرد.

او در گفت‌وگو خبری با ماریا بارتومئو از شبکه فاکس نیوز گفت: توییتر حساب کاربری او را به دلیل انتشار پیامی در مورد وقوع اشتباه در روند رأی‌گیری از طریق پست، به حالت تعلیق درآورد  اما توییتر مقام های تروریستی ایران را مسدود نکرد.

این سفیر پیشین  آمریکا در آلمان گفت که بعد از آن که او پیامی را در مورد اشکالات ارسال برگه‌های رای برای شهروندان توسط اداره پست منتشر کرد، «توئیتر به جای آن که سراغ مسئولان این اشتباه، یا مسئولان رژیم ایران که به این شبکه اجتماعی دسترسی دارند برود، حساب من را مسدود کرد».

او در حالی این انتقاد را از توییتر مطرح می کند که کاخ سفید نیز پیشتر در نهم خرداد ماه، ضمن بازنشر یک توئیت ضداسرائیلی رهبر جمهوری اسلامی، آن را مصداق «تمجید خشونت» دانست و از بی‌عملی توئیتر در قبال آن انتقاد کرد.

حساب کاربری کاخ سفید در توئیتر در ادامه پیام خود نوشته بود: «با این حال توئیتر مصمم است که بگذارد تروریست‌ها، دیکتاتورها، و تبلیغاتچی‌های خارجی از این شبکه اجتماعی سوء‌استفاده کند.»

پیشتر نیز ریچارد گرنل در همان زمان در پیامی در توئیتر نوشته بود: «من ماه‌ها است که از جَک “دورسی، مدیرعامل توئیتر” و توئیتر خواسته‌ام این اسلام‌گرای افراطی خامنه ای  را از این شبکه حذف کند.»

او گفته بود:  رهبر جمهوری اسلامی «حق مردم خودش برای حضور در توئیتر را نادیده می‌گیرد، اما جَک می‌گذارد او دگرباش‌هراسی، یهودستیزی، جسنیت‌گرایی، و خشونت را بسط دهد».