رییس بنیاد مستضعفان : برای برگرداندن ۱۱ هزار ملک و زمین متعلق به این نهاد پرونده قضایی تشکیل شد

فتاح رییس بنیاد مستضعفان اعلام کرد که درباره ۱۱ هزار ملک بنیاد اختلاف وجود دارد و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شده است.

او توضیح بیشتری درباره این پرونده‌ها نداده است.

آخرین بارنیز  در مرداد سال ۹۹ بود که  تلاش بنیاد مستضعفان برای تخریب خانه های ساکنان روستای ابوالفضل در اهواز خبر ساز شد.

رییس بنیاد مستضعفان در ادامه افزود:  «برخی املاک بنیاد را دستگاه‌های دولتی استفاده می‌کنند و نمی‌توانیم بگوییم که آنها را تخلیه کنید. هنوز هم بعد از ۴۱ سال  برخی از این قبیل املاک تعیین تکلیف نشده است».

پیشتر نیز سخنان پرویز فتاح در تلویزیون حکومتی ، درباره  ملک ۲۰۰ میلیارد تومانی و زمین ۴۰۰ میلیارد تومانی که در اختیار حدادعادل و مدرسه فرهنگ، قرار گرفته است، جنجال برانگیز شده بود.

رییس بنیاد مستضعفان همچنین از برنامه این بنیاد برای ورود ۲۰ شرکت جدید به بورس خبر داد و گفت که تا پایان سال سهام تعدادی از آنان عرضه خواهد شد.

پرویز فتاح با بیان اینکه هر هفته حداکثر یک شرکت می تواند در بورس عرضه شود، ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال سهام چند شرکت عرضه شود.

او گفت که این شرکت ها در سه سال متوالی سودده بوده اند و بورس آنان را تایید کرده است. اما فتاح به نام این شرکت ها اشاره نکرد.

به گفته فتاح، سهم بنیاد مستضعفان در اقتصاد ایران هشت دهم درصد است که پایین تر از سهم یک شرکت فولادی است.

گفتنی است که درباره سهم بنیادهای اقتصادی زیر نظر خامنه ای  در اقتصاد ایران رقم های متفاوتی بیان شده است.

پیشتر نیز بهزاد نبوی، وزیر صنایع در دولت میرحسین موسوی و محسن صفایی فراهانی، قائم‌مقام وزیر اقتصاد در دولت محمد خاتمی، این رقم را بیش از ۶۰ درصد بیان کرده اند.