رییس دامپزشکی ایران: بدنبال اشتباه مدیریتی، مرغ‌های “تریاکی” سر سفره مردم آمده است

علیرضا رفیعی‌پور، رئیس سازمان دامپزشکی ایران در پاسخ به این پرسش که آیا مرغداران از تریاک برای افزایش وزن مرغ ها استفاده می کنند گفت : شوربختانه  برخی کارخانه‌های تولید مرغ گوشتی برای درمان یا پروارسازی مرغ‌ها، چند روز قبل از سر بریدن، در آب ‌آنها تریاک می‌ریزند تا یبوست بگیرند و وزن‌شان زیاد شود. افزایش وزن گاه به نیم کیلو می‌رسد و برخی از مصرف‌کنندگان مرغ در تهران و شهرستان‌ها پس از خوردن مرغ، احساس رخوت می‌کنند.

رئیس سازمان دامپزشکی ایران، موضوع را رد نکرده و گفته است: «اگر کسی این کار را بکند اشتباه مدیریتی انجام داده چراکه استفاده از تریاک جز اینکه بیماری را مزمن می‌کند نتیجه دیگری ندارد».

ولی‌الله کاشکی، مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی خراسان رضوی، نیز در تایید این خبر گفت : در برخی مرغداری‌ها این روش استفاده می شود و به مرغ ها تریاک می دهند

او موضوع را به درمان طیور ربط داده و در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا ابراز امیدواری کرده که افراد از این کار دست بردارند: «چون این ماده فقط به مزمن شدن بیماری، افزایش زمان درمان بیماری، افزایش چرک و زیاد شدن عفونت کمک می‌کند و مرگ پرنده و دام را به دنبال دارد.»

عظیم حجت، عضو هیات مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی گفته  در سال‌های قبل موضوع استفاده از هورمون در واحد‌های مرغداری مطرح شده بود اما مسئولان امر توضیح دادند که مصرف هورمون به خاطر قیمت بالا برای تولیدکننده مقرون به صرفه نیست.

وی استفاده از تریاک را در مرغداری ها “حرف‌های کوچه‌بازاری” و “نوعی تبلیغات در فضای مجازی” دانست

“خبرآنلاین” کاریکاتوری منتتشر کرده که مرغ‌های تریاکی را کت بسته و در حال انتقال به ون ناجا نشان می‌دهد. دو مامور باتوم به دست نیز مراقب هستند که مرغ‌ها به صف وارد خودرو شوند و در نروند.