رییس ستاد ارتش رژیم:ناو” سهند ” در نخستین ماموریت بلندمدت خود در “خلیج عدن” مستقر شد

رییس ستاد ارتش رژیم برای نشان دادن دوباره قدرت نظامی خود در منطقه گفت  که ناو” سهند ” یکی از پیشرفته ترین ناوشکن غرب آسیا در نخستین ماموریت بلندمدت خود در “خلیج عدن” مستقر شد.

نظامی حبیب الله سیاری ریس ستاد ارتش جمهوری اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری  ایرنا، گفت: این ناوشکن به همراه ناو پشتیبانی و بالگردبر خارگ در قالب شصت و سومین ناوگروه جمهوری اسلامی ایران در حال انجام‌ماموریت است.

عَدَن یکی از جنوبی‌ترین شهرهای یمن و از ۳ سال پیش و درگیری‌های داخلی و شورش حوثی‌ها انصارالله یمن پایتخت دولت عبدربه منصور هادی است، و مرکز استان عَدَن در کشور یمن در شبه جزیره عربستان است.

حکومت ایران برای نشان دادن قدرت نظامی خود رزم ناو به عدن می فرستد واین  برای نخستین بار نیست که اقدام به چنین کاری کرده است .

وی افزود:  هدف از اعزام این ناو گروه تامین امنیت برای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در آب های آزاد است  و قرار است ناوگروه در ماموریت در دریای عمان و خلیج عدن کشتی ها را اسکورت کند.

این مقام نظامی حکومت گفت  : اتفاقات پیرامون ما نشان می دهد مانند گذشته نمی توان مسیر را ادامه داد، تهدیدات متعددی پیش روی ما وجود دارد و به دلیل همین تنوع تهدیدات و تغییرات متنوع سناریو های متعددی را برای مقابله با تهدیدات دشمن آماده کرده ایم.

وی افزود: هرچقدر بتوانیم توان رزمی خود را افزایش دهیم قدرت بازدارندگی نیز افزایش پیدا خواهد کرد و دشمن جرات نزدیک شدن به ایران را پیدا نمی کند.

پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه  گفت: مهارت و توانمندی لازم و کافی برای مهار اهداف دشمن در دریا را داریم.

نیروی دریایی حکومت ایران یکی از ضعیف ترین هاست و بیشترین قدرت خود را در هزاران قایق تندرو کوچک و مجهز به موشک انداز می داند.