رییس هیات مدیره نظام پرستاری تهران:  به علت بی توجهی دولت به پرستاران،  مهاجرت آنان بیشتر شده است 

آرمین زارعیان، رئیس هیات مدیره نظام پرستاری تهران در این باره گفت: طی چند ماه اخیر مهاجرت پرستاران، بالا رفته است و در همین مدت بیش از هزار پرستار درخواست خروج از کشور داشته‌اند.

آرمین زارعیان، گفت:   کشور‌های اروپایی و آمریکای شمالی و استرالیا بیشترین درخواست جذب پرستاران ایرانی را دارند.

او افزود: با توجه به همه گیری کورونا و بهتر بودن شرایط مهاجرت پرستاران درخواست‌ها مبنی بر مهاجرت پرستاران طی چند ماه اخیر افزایش چشمگیری داشته است و البته طی چند ماه اخیر بیش از هزار پرستار درخواست خروج از کشور را داشته‌اند.

زارعیان گفت:  وقتی که ۲۰ هزار پرستار به کرونا مبتلا می شود و شماری از پرستاران جان خود را در مقابله با کورونا از دست میدهند و دولت هم کم ترین توجهی به آنان نمی کند انان چگونه به این دولت و کشور دلخوش کنند .

او در ادامه افزود: از جمله دلایل مهاجرت پرستاران در چنین شرایطی «بی‌تدبیری در زمینه حفظ منابع انسانی، عدم استخدام نیروهای ۸۹ روزه و عدم پرداخت پاداش» به انان است.

رییس هیات مدیره نظام پرستاری تهران تاکید کرد که وعده‌های زیادی در زمینه معیشت پرستاران داده شده است اما تاکنون هیچ اقدام موثری در زمینه تحقق این وعده صورت نگرفته است.

زارعیان همچنین گفت که در حال حاضر تهران با کمبود نیروی پرستار مواجه است و با توجه به اوج گیری کورونا در تهران و شلوغی بیمارستان‌ها، مراکز درمانی پایتخت نزدیک ۷ هزار پرستار کم دارند.