رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران  اعلام کرد: شمار مرگ و میرانه روزانه کرونا در تهران بین ۱۴۰ تا ۲۰۰ تن است 

ناهید خداکرمی در این باره  گفت که تنها در یک روز  ۱۴۶ نفر در تهران به دلیل ابتلا به کورونا جان‌باختند.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد که مسئولان کشور در مدیریت کورونا در سطح کلان به صدای متخصصان توجهی ندارند. خانم خداکرمی گفت: همه پیش‌بینی‌هایی که اپیدمیولوژیست‌ها در این مدت درباره کرونا کرده‌اند درست بوده و همه آنها اتفاق افتاده است اما کسی به این صدا گوش نمی‌دهد.

خداکرمی که عضو شورای‌عالی نظام پزشکی را نیز دارد تاکید کرد که برای کنترل روند افزایشی کرونا در تهران، باید پایتخت دست‌کم دو هفته تا یک ماه به طور کامل تعطیل شود.

او گفت اینکه «کج‌دار و مریز به جنگ با این ویروس برویم، فایده‌ای ندارد. باید محدودیت‌ها به‌گونه‌ای باشد که در این دو هفته هیچ‌کس نتواند از خانه خارج شود».

رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران  در ادامه گفت که «منابع مالی که برای درمان بیماران مبتلا به کرونا هزینه می‌کنیم خیلی بیشتر از هزینه تامین بسته مواد غذایی ۱۵ روزه برای عده‌ای از مردم است».

خانم خداکرمی گفت که در شهری مثل تهران احتمالا سه میلیون نفر به بسته‌های غذایی در صورت تعطیلی کامل پایتخت نیاز دارند.

در ادامه این خبر امده است که مقام ارشد حکومت از جمله علی خامنه‌ای رهبر و حسن روحانی که خود را به شدت قرنطینه کرده و بدور از مردم هستند ، تمایلی به اقدامات بیشتر برای مقابله با کورونا ندارد.

در همین رابطه علیرضا زالی، سرپرست ستاد مقابله با کرونا در پایتخت، از دو هفته قبل بر لزوم «مداخلات جدی» به ویژه محدودیت در ترددهای غیر ضروری برای مهار روند صعودی شمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا تاکید دارد اما تاکنون با این «مداخلات» موافقت نشده است.

زالی گفت که «تهران در حال تجربه سخت‌ترین روزهای موج سوم بیماری کرونا است و تا زمانی که مداخلات جدی اعمال نشود این موج رو به افول نخواهد گذاشت و شرایط به همین شکل ادامه می‌یابد».