رییس کمیسیون بهداشت مجلس: روحانی عامل همه گیری کرونا است ، قوه قضاییه باید او را مجازات کند

حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، در نامه‌ای به ابراهیم رییسی ، رییس قوه قضاییه خواستار تعقیب قضایی حسن روحانی به عنوان رییس ستاد کرونا به دلیل به دلیل ساده‌انگاری در مدیریت کرونا و جلوگیری نکردن از سفرهای نوروزی شد.

شهریاری در نامه اش  تاکید کرد «سونامی نوروز، کاملا قابل پیش بینی و پیشگیری بود اما به صورت ناباورانه محدودیت‌های سفر در ایام نوروز ۱۴۰۰ نادیده گرفته شد».

وی نوشته است  که بر اساس قانون مسئولیت مدنی و قانون مجازات اسلامی «قصور یا تقصیر» در این‌باره متوجه رییس ستاد کرونا است.

شماری از نمایندگان مجلس نیز از برگزاری سفرهای نوروزی انتقاد کرده‌اند.

همزمان  محسن فتحی، دبیر کمیسیون بهداشت مجلس، نیز گفت که «اولویت قراردادن اقتصاد و گردشگری در روزهای اخیر، کشور را به مرحله بحران و بدبختی و مرگ رسانده است».

وی  تاکید کرد که سفرهای نوروزی همچنین نتوانست اقتصاد گردشگری را از مهلکه آسیب‌های ناشی از کرونا نجات دهد.

پیشتر نیز مقام‌های وزارت بهداشت بارها با برگزاری سفرهای نوروزی مخالفت کرده بودند.از جمله ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، در یک برنامه تلویزیونی تاکید کرده بود که وزارت بهداشت مخالف سفرهای نوروزی بوده اما مقام‌های دیگر به دلایل اقتصادی با این تصمیم مخالفت کرده‌اند. او در پاسخ به سوال مجری برنامه گفته بود که نمی تواند اعلام کند کدام مقامات با سفرهای نوروزی موافق بوده اند.

حسن روحانی روز گذشته(شنبه) با اشاره به این واکنش ها  گفت که همه اعضای ستاد کرونا باید از مصوبات این ستاد حمایت کنند و «یک صدایی» وجود داشته باشد.

یادآور می شود که  تعداد شهرهای قرمز و نارنجی  پیش از سفرهای نوروزی ۴۰ شهر بود و اینک به ۳۸۶ شهر رسیده است.