زالی: «فروکش بحران کرونا در تهران تا ۷۲ ساعت آینده مشخص می شود»

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، گفت: «پیش بینی می‌کنیم تهران و پنج استان دیگر به تدریج در روزهای آینده شاهد کاهش بیماران سرپایی و بستری کرونایی باشند».

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، افزود: «با توجه به آمارهای موجود پیش بینی می‌کنیم که تهران و پنج استان دیگر در روزهای آینده به سمت کفه‌ای شدن حرکت کند، چون برای نخستین بار در روزهای پایانی هفته گذشته تعداد مراجعان سرپایی به زیر ۲۰ هزار تن رسید».

وی گفت: «اگر همین روند تا ۷۲ ساعت آینده ادامه پیدا کند شاخص‌های بستری و مرگ و میر در تهران با تأخیر کاهش پیدا می‌کند که قطعاً با اجرای طرح سلیمانی شاهد کاهش اثر گذارتر این آمارها خواهیم بود».

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به اینکه هم اکنون ۹ هزار و ۶۰۰ بیمار در بیمارستان‌های تهران بستری هستند، افزود: «دو هزار و ۶۰۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و تعداد موارد جدید بستری در ۲۴ ساعت گذشته به حدود ۱۸۰۰ بیمار کاهش پیدا کرده که ۱۹۰ نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری شده اند».

زالی گفت: «پیش بینی می‌کنیم اگر این روند تا سه روز آینده تکرار شود بارقه‌هایی از کنترل بیماری را داشته باشیم و به طور قطع، اجرای مجدد طرح سلیمانی موجب اطفای پیک پنجم خواهد شد».

این خوش‌ بینی‌های زالی و سایر مسئولان بهداشتی در حکومت ایران، در حالی است که با توجه به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌های ماه محرم در ایران، پیش بینی می شود موج ششم کرونا، سهمگین تر از موج پنجم در روزهای آینده از راه برسد و سیستم خسته و از پا افتاده درمانی ایران را بیش از پیش زیر فشار بگذارد.