زاکانی نماینده پیشین مجلس: «بسیاری از مقامات وزارت اطلاعات نیز فساد مالی دارند»

زاکانی گفت: «زنگ زدم به معاون آن وزارتخانه و وقتی به دفترم آمدند به معاون آن دستگاه گفتم که مسئولان زیر مجموعه شما دارند اخلال می‌کنند، در یک پرونده‌ای که اتفاقا همین الان دادگاه به آن رسیدگی می‌کند.»

یک نماینده پیشین مجلس در برنامه زنده تلویزیونی، مدیران ارشد وزارت اطلاعات را متهم ساخت که همگی آنان به فساد مالی مبتلا هستند و به غارت بیت المال ادامه می دهند.

علیرضا زاکانی، ، نماینده پیشین مجلس که از پیشگامان مطرح کردن اتهامات مالی علیه اکبر طبری بود، این بار در یک برنامه زنده تلویزیونی شماری از مقام‌های ارشد وزارت اطلاعات را به دست داشتن در فساد مالی و همدستی با مفسدان اقتصادی متهم کرد. او در بخشی از سخنانش در این مصاحبه گفت: «به یکی از مسؤولان ‎وزارت اطلاعات که در یک پرونده بزرگ فساد اقتصادی گزینشی رسیدگی می‌کردند، گفتم ریشه‌تان را می‌کنم».

وی افزود: «هیچ کجا فساد اقتصادی ندیدم، الی این‌که پشت سرش یک قدرتی وجود داشته باشد. روزی یک پرونده‌ای را داشتم بررسی می‌کردم ورسیدم به نقطه‌ای که دیدم یکی از بخش‌های امنیتی کشور دارای اشکال است.

زاکانی گفت: «زنگ زدم به معاون آن وزارتخانه و وقتی به دفترم آمدند به معاون آن دستگاه گفتم که مسئولان زیر مجموعه شما دارند اخلال می‌کنند، در یک پرونده‌ای که اتفاقا همین الان دادگاه به آن رسیدگی می‌کند.»

زاکانی در پاسخ به پرسش مجری برنامه، که منظور شما وزارت اطلاعات است وی تایید کرد که بله اشاره‌اش به وزارت اطاعات و شماری از مدیران‌ این وزارتخانه است.

و در ادامه گفت: «در واقع اینها داشتند رسیدگی می‌کردند و رسیدگی را داشتند، گزینشی انجام می‌دادند اما وقتی من دیدم دارند می‌روند سر این‌که فلانی تخلف اخلاقی دارد، گفتم اصلا موضوع‌ به من مربوط نیست.موضوع چندین هزار میلیارد تومان پول است راجع به این صحبت کنید من به کسی که کار اخلاقی کرده کاری ندارم، نه سندی دارم، نه چیزی و نه ربطی به من دارد چرا شماها راه را گم می‌کنید.»

زاکانی گفت که به این مقام‌های ارشد اطلاعاتی گفتم: «من راجع به چند هزار میلیارد تومان پول دارم با شما صحبت می‌کنم،هی به من می‌گفتند به ما اعتماد کن.»

ور در ادامه افشاگری خود افزود: همین مقام‌های وزارت اطلاعات راجع به کسی که همین الان ۵ روز است بازداشت شده و نمی دانم سلطان چی است و الان هم در زندان است، آمدند پیش من که بگویند این آدم خوبی است، آدم قدیسی است اما «به آن‌ها گفتم بروید و خجالت بکشید.»

زاکانی گفت که «وقتی به آن‌ مقام‌های ارشد وزارت اطلاعات، گفتم که من با شما برخورد می‌کنم، به من گفتند تو کی هستی که بخواهی با ما برخورد کنی. به آن‌ها گفتم من آن وقت که با وزیرتان برخورد می‌کردم، نماینده مجلس بودم، حالا خودِ مردم هستم، ریشه‌تان را می‌کنم، تعارف هم نداریم.»

این نماینده پیشین در ادامه افشاگری خود در باره وزارت اطلاعات گفت: موضوع بحث برانگیز ویلاهای کلاک در لواسان با واگذاری پتروشیمی باختر مربوط است و اکبر طبری، معاون اجرایی حوزه ریاست در دوره ریاست صادق لاریجانی بر قوه قضائیه، در این زمینه بسیار نفوذ داشته است .

زاکانی گفت : ویلاهای لواسان هر کدام متعلق به متمول‌ترین آدم و نزدیک‌ترین آدم به قدرت است، به یک نماینده مجلسی، به یک وزیری، به یک وکیلی و به یک کسی وصل است.»

5 دیدگاه‌

 1. چه شد که حالا این حرفها را میزنی جناب زاکانی؟ تو هم دروغ میگویی!

  به قول حضرت حافظ

  دور شو از برم ای واعظ و بیهوده مگوی
  من نه آنم که دگر گوش به تزویر کنم

  نیست امید صلاحی ز فساد حافظ
  چون که تقدیر چنین است چه تدبیر کنم؟

Comments are closed.